birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 14.04.2018 13:34

Başbakan Yıldırım, saldırıyı 'olumlu' gördü: Barış için fazlası lazım

Başbakan Yıldırım, saldırıyı 'olumlu' gördü: Barış için fazlası lazım

Başbakan Binali Yıldırım, ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye düzenlediği saldırıyı olumlu olarak gördüğünü açıkladı ve "Barış için daha fazlasına ihtiyaç var" dedi.

AKP'nin Esenler'de gerçekleştirilen olağan kongresinde konuşan Yıldırım, Suriye'ye düzenlenen saldırıyla ilgili olarak şunları söyledi:

  • Geçtiğimiz günlerde Suriye'de alçak rejim kimyasal silahlarla çocukları, masum insanları katletti. Birdenbire dünyanın vicdanı olarak kendilerini gören ülkeler seslerini yükselttiler. Peki 7 yıldır Suriye'de insanlar katlediliyor, vahşet devam ediyor, sadece kimyasal silah kullanıldığı zaman mı insanlığınız aklınıza geliyor. Bugüne kadar neredeydiniz?
  • (Suriye'ye yapılan saldırı) Bunu olumlu bir adım olarak görüyoruz ancak kalıcı barış için daha fazlasına ihtiyaç var.
  • Suriye'de barış için çalışan tek bir ülke var, o da Türkiye'dir. O ülke Recep Tayyip Erdoğan'dır.

SAADET PARTİSİ: HÜKÜMETTEN ABD ŞAKŞAKÇILIĞI DEĞİL, ŞAHSİYETLİ BİR DURUŞ BEKİYORUZ

ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye yönelik saldırısının tüm Müslümanları hedef alan bir saldırı olduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Biz hükümetten ABD şakşakçılığı değil, İslam dünyasına öncülük edecek şahsiyetli bir duruş bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

ÇAVUŞOĞLU: BUGÜNE KADAR ÇOKTAN MÜDAHALE EDİLMELİYDİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugüne kadar çoktan müdahale edilmeliydi. Tüm anlaşmalara ve Rusya ile İran'ın garantör olmalarına rağmen Doğu Guta'da on binlerce insanı bu rejim öldürdü. Müdahale rejime yöneliktir. Bu rejimin Suriye'nin başında kalmaması gerekiyor, yoksa iş büyüyecek" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız