birgün

13° AÇIK

Başbakan Yıldırım, saldırıyı 'olumlu' gördü: Barış için fazlası lazım

GÜNCEL 14.04.2018 13:34
Başbakan Yıldırım, saldırıyı 'olumlu' gördü: Barış için fazlası lazım
Abone Ol google-news

Başbakan Binali Yıldırım, ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye düzenlediği saldırıyı olumlu olarak gördüğünü açıkladı ve "Barış için daha fazlasına ihtiyaç var" dedi.

AKP'nin Esenler'de gerçekleştirilen olağan kongresinde konuşan Yıldırım, Suriye'ye düzenlenen saldırıyla ilgili olarak şunları söyledi:

  • Geçtiğimiz günlerde Suriye'de alçak rejim kimyasal silahlarla çocukları, masum insanları katletti. Birdenbire dünyanın vicdanı olarak kendilerini gören ülkeler seslerini yükselttiler. Peki 7 yıldır Suriye'de insanlar katlediliyor, vahşet devam ediyor, sadece kimyasal silah kullanıldığı zaman mı insanlığınız aklınıza geliyor. Bugüne kadar neredeydiniz?
  • (Suriye'ye yapılan saldırı) Bunu olumlu bir adım olarak görüyoruz ancak kalıcı barış için daha fazlasına ihtiyaç var.
  • Suriye'de barış için çalışan tek bir ülke var, o da Türkiye'dir. O ülke Recep Tayyip Erdoğan'dır.

SAADET PARTİSİ: HÜKÜMETTEN ABD ŞAKŞAKÇILIĞI DEĞİL, ŞAHSİYETLİ BİR DURUŞ BEKİYORUZ

ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye yönelik saldırısının tüm Müslümanları hedef alan bir saldırı olduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Biz hükümetten ABD şakşakçılığı değil, İslam dünyasına öncülük edecek şahsiyetli bir duruş bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

ÇAVUŞOĞLU: BUGÜNE KADAR ÇOKTAN MÜDAHALE EDİLMELİYDİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugüne kadar çoktan müdahale edilmeliydi. Tüm anlaşmalara ve Rusya ile İran'ın garantör olmalarına rağmen Doğu Guta'da on binlerce insanı bu rejim öldürdü. Müdahale rejime yöneliktir. Bu rejimin Suriye'nin başında kalmaması gerekiyor, yoksa iş büyüyecek" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol