birgün

5° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 05.08.2016 13:40

Basel şehri Pokemon'ların intikamını aldı

Basel şehri Pokemon'ların intikamını aldı

Pokemon GO ile beraber sosyal medya çılgınlığı farklı bir boyuta ulaştı. Fenomenlerinin sokak sokak dolaştığı ve kullanımının Facebook ve Twitter'ı dahi geçtiği Pokemon GO ile ilgili ise en dikkat çekici hamlelerden birisi ise İsviçre'nin Basel şehrinden geldi. Basel şehir yönetimi, Pokemon GO'nun bir şehir tanıtımı videosu için etkili bir yöntem olabileceğini düşündü ve bir video klip hazırladılar.

Çekilen videoda Pikaçu kılığına girmiş kişiler kah bir kamyonetin arkasında, kah da sokakta insanların peşinde Pokemon GO oynayan insanları hedef alarak onları Poke Top'larıyla vuruyor.

2 gün önce yayımlanan video Facebook ve Youtube'da 50 milyonun üzerinde izlenen videoda başta Ren Nehri kıyıları, parkları ve bahçeleri olmak üzere, Basel'in turistik yerlerini görmek mümkün.

İşte o video:

Basel Turizm Ofisi'nin Pokemon sayfasına şu sayfadan ulaşmak mümkün.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol