birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 19.03.2021 08:11

Başka bir yaşam mümkün

Başka bir yaşam mümkün

Kooperatifler, kapitalist sistemin üretim ve tüketim ilişkilerine karşı alternatif bir model sunuyor. İnsanın hem kendisine hem ürettiği ve tükettiği ürüne hem de doğaya yabancılaşmasının önüne geçebilecek bir dünyanın nüvelerini göstermesi açısından önemini 21. yüzyılda da sürdürüyor. Kooperatifçilik binlerce deneyimle; hukuk, toplumsal hareketler, ekoloji, iktisat, siyaset gibi çok farklı alanları içeren yapısıyla bu yazı dizisinin sınırlarını aşıyor. Kooperatifçiliğin farklı boyutlarını da içerecek çalışmalar, insanlığın eşitlik ve dayanışmaya dayalı bir dünya yaratma çabalarını zenginleştirecek. Kooperatifçiliğin toplumsal mücadeledeki rolünü akademisyenler Uygar Dursun Yıldırım ve Serkan Öngel ile konuştuk.

BirGün Kolektifi: Adnan Çobanoğlu, Alper Taş, Halil Ertunç, Harun Vayiç, İlkay Öz, Mesut Güngör, Özge Güneş, Serkan Öngel

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol