birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Başkan Aras Bodrum’daki altyapı kazı çalışmalarını takip etti

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede altyapı çalışmalarını sürdüren firmaların, çalışmalarını zamanında bitirmemelerinden yurttaşın daha fazla mağdur edilmemesi adına, firmaların 2022 çalışma programlarını sıkı takibe aldıklarını ve aksi durumda gerekli yaptırımlarda bulunacaklarını açıkladı.

YEREL 10.03.2022 13:10
Başkan Aras Bodrum’daki altyapı kazı çalışmalarını takip etti
Abone Ol google-news

Bodrum yarımadasında zamanında tamamlanmayan altyapı kazı çalışmalarını Belediye Başkanı Ahmet Aras ve ekibi yakın takibe aldı.

Altyapı çalışmaların yönelik verilen izinlerle sorumluluk alanlarındaki sokak, cadde bulvarlarda yapılan çalışmalar için harekete geçen Bodrum Belediyesi ekipleri, altyapı kazılarının ilçe halkını mağdur etmemesi için sahaya indi.

KAMUOYUOYUNU BU KONUDA DÜZENLİ OLARAK BİLGİLENDİRİYORUZ

İlçede yapılan alt yapı çalışmaları sorumluluk bilgilerini düzenli olarak mahalle sakinleri ile yapılan toplantılarda paylaştıklarını ifade eden Başkan Aras, bu toplantılar sonrasında yetki ve sorumluluk alanlarını kavramış vatandaşların yapılan çalışmalarda kısa vadede yaşanan mağduriyete rağmen uzun vadede daha yaşanılır bir Bodrum için yaptıkları çalışmalarına da destek verdiklerini söyledi.

BELEDİYE YOLLARIN TAMİRİ İÇİN YATIRIMLARIN BİTMESİNİ BEKLİYOR

Akayralar, Turgutreis, Gümüşlük, Koyunbaba, İslamhaneleri mahallelerinde MUSKİ tarafından ihalesi ve kontrollüğü yapılan çalışmaların alt yapı işlerinin tamamlanması sonrasında yolların yeniden düzeltilmesi sorumluluğu ihale kapsamında yüklenici firmaya ait olduğunu söyleyen Aras, konuyla ilgili şu bilgileri verdi “Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde yapılacak olan İçmeler, Torba, Yalı, Kızılağaç, Çiftlik Bölgesi Altyapı çalışmasında yolların kazı sonrası düzeltilmesi sorumluluğu yüklenici firmaya aittir. Bitez, Yeni hastane kanalizasyon hattının arıtmaya bağlanması, ADM yer altı elektrik çalışması. İşin sonunda yolların tamiratı Bodrum Belediyesi’nce yapılacaktır. Dr. Mümtaz Ataman içme suyu hattı kazısı, MUSKİ tarafından yapılmaktadır. Üst kaplaması Muğla Büyükşehir Belediyesince yapılacaktır.

TESPİT EDİLEN SORUNLAR İLGİLİ BİRİMLERE BİLDİRİLİYOR

Çalışmalar sırasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Bodrum Belediyesi tarafından gerekli tespitler yapılarak ilgili kurumlara bildirimlerde bulunulmaktadır. Özellikle yol trafik güvenliği açısından Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı Alt Yapı Koordinasyon Şube Müdürlüğüne gerekli bildirimler yapılmaktadır.”

FİRMALARA ‘YAPTIRIM’ UYARISI

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ADM Elektrik Dağıtım A.Ş., MUSKİ, Süperonline gibi elektrik, içme suyu, kanalizasyon, fiberoptik gibi altyapı kazı çalışmalarını üstlenen firmaların bu yatırımları zamanında bitirmemesinin ve bölgede yaşayan insanlar için daha büyük sorunlara neden olmadan firmaların sorunlarını çözmesi için sahada görüşmelerin devam ettiğine işaret ederek “Geçmiş yıllarda başlayan altyapı yatırım çalışmalar ile daha fazla mağduriyet yaşanmaması yatırımların zamanında tamamlanması ve Bodrum’un yaşanabilir bir kent olması için belediye olarak tüm gerekli hazırlıklarımızı tamamladık. Ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürmekte, yatırımları geciktiren firmalara gerekli uyarılarda bulunmaktadırlar. Firmaların çalışmalarını geciktirmeleri durumunda belediye olarak gerekli yaptırımlarda bulunacağız” uyarısında bulundu.

GÜNÜ KURTARMAK DEĞİL, KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETMEK…

“Geçici çözümlerle günü kurtarmak değil, Bodrum’un sorunlarına kalıcı çözümler üretmek istiyoruz” diyen Başkan Aras, altyapı yatırımlarının tamamlanması durumunda vakit kaybetmeden üstyapı yatırımlarına başlayacaklarını belirterek şunları söyledi “Her mahallemizin dokusuna uygun örnek projelerimizi hayata geçireceğiz. Yollar, kaldırımlar, pazar yerleri, çocuk parkları, sahil düzenlemeleri yaparken sizlerin istekleri ve önerileri doğrultusunda hizmet vermeye devam edeceğiz.”

HEDEFİMİZ BODRUM’U YAŞANABİLİR BİR KENT YAPMAK

Bodrum’un daha sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir bir kent olması için çalıştıklarını ifade eden Başkan Aras, kentsel yaşam kalitesinin artması için altyapı yatırımlarının kaçınılmaz olduğunu, öte yandan bu çalışmaların da vatandaşı mağdur etmesine izin vermeyeceklerini kaydetti. Bir kentin toplum tarafından üretildiğini ifade eden Başkan Aras, “Hedefimiz, ilçedeki tüm vatandaşlarımızın yaşamaktan mutlu olduğu bir kenttir. Bizler bunun için varız ve halkımızın mutluluğu için çalışıyoruz”dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun