birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Başkent Market’in 4. şubesi Kızılay’da açıldı

Ankara’da “Başkent Market”lerin sayısı artıyor. Başkent Market’in 4. Şubesi Kızılay’da açıldı. Yurttaşlar açılışa yoğun ilgi gösterdi.

GÜNCEL 20.01.2021 13:46
Başkent Market’in 4. şubesi Kızılay’da açıldı
Abone Ol google-news

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasında yer alan ve kırsal kalkınmayı destekleyecek en önemli projeleri arasında gösterdiği Başkent Market’lerin sayısı artıyor. Başkent Market’in 4. Şubesi Kızılay’da açıldı.

Yurttaşların yoğun ilgisi nedeniyle şube sayısını artırmayı sürdüren Halk Ekmek Fabrikası; Etimesgut, Mamak Şafaktepe ve GİMAT şubesinden sonra 4.şubesini Kızılay’da açtı. Başkent Market, Ankaralı yerli üreticiler ve kadın kooperatiflerinden alınan günlük, doğal ve taze ürünleri uygun fiyatlarla Başkentlilerle buluşturuyor.

Başkent’in merkez noktası Kızılay’da açılan Başkent Market’e yurttaşlar da ilk günden yoğun ilgi gösterdi.

Başkent Market’e gelerek alışveriş yapan Can Polat adlı yurttaş, “İlk kez Başkent Market ile tanıştım, harika olmuş. Hepsi birbirinden doğal ürünler ve fiyatları uygun. Kızılay’ın merkezinde böylesine halka hizmet yapılması bizleri mutlu ediyor. Mansur başkan çok güzel çalışıyor. Önceliği her zaman halk ve halkı düşünüyor. Halkın uygun fiyatlı kaliteli gıda yemesi için çalışıyor. Çevremden bizzat gördüm faturalarını ödeyemeyenlerin faturalarını ödedi gıda desteğinde bulundu. Bunlar çok güzel hizmetler. Keşke her belediye her hükümet yapsa. Ben bir vatandaş olarak söylüyorum belediyecilikte siyaset gözetilmez. Allah Mansur başkanın yolunu açık etsin yardımcısı olsun” derken, Rahim Mutlu adlı bir başka yurttaş ise, “Hijyenik, doğal ürünlerin yer aldığı bir ortam keyifle alışveriş yapıyoruz. Bundan dolayı Mansur başkana teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi çok güzel çalışıyor. Böyle bir hizmeti halka sağladıkları için bir vatandaş olarak büyük memnuniyet duyuyorum” sözleriyle düşüncelerini paylaştı.

baskent-market-in-4-subesi-kizilay-da-acildi-831550-1.

KADIN KOOPERATİFLERİ VE YERLİ BİRLİKLERE 13 MİLYON TL’YE YAKIN EKONOMİK KATKI

Başkent Market şubelerinde 5’i kadınlar tarafından kurulan 10 kooperatif ve 3 üretici birliğince üretilen 682 ürün uygun fiyatla Başkentlilerle buluşuyor. Kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla29 Nisan 2020 tarihinden itibaren bugüne kadar 10 çiftçi kooperatifi ve 3 üretici birliğinden satın alınan ürünlerle 13 milyon TL’ye yakın katkı sağlandı.

‘SIRADA ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VAR’

Kızılay şubesinin açılışını pandemi nedeniyle sınırlı sayıda davetlinin katılımıyla yaptıklarını belirten Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Dr. Hüseyin Velioğlu, Başkent Market’lerin sayısını daha da artıracaklarını ve Kızılay’dan sonra ilk sırada ASKİ Genel Müdürlüğü olduğunu açıkladı.

Yerli kooperatif ve üreticilerin ürünlerini hijyenik koşullarda ve aracısız şekilde yurttaşlara ulaştırdıklarının altını çizen Velioğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bizim hedefimiz Başkentli yerel üreticiler ile tüketiciler arasında kısa tedarik zincirini kurmak ve aracıları ortadan kaldırmak.Üretici kooperatifleri ve birliklerinden Halk Ekmek garantisiyle satın aldığımız ve düzenli olarak analizlerini yaptırdığımız yöresel ürünleri Ankaralılar ile uygun fiyatla buluşturuyoruz.RaflarımızdaAnkara’nın dış ilçelerinde kurulan çiftçi kooperatifleri ve üretici birliklerine ait temel gıda maddeleri, et, süt ürünleri ile sebze ve meyve gibi yüzlerce ürün mevcut. Başkent Market ile gerek Ankaralı üreticileri ekonomik yönden desteklerken gerekse halkımızın yüzünü güldürüyoruz.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol