birgün

19° PARÇALI AZ BULUTLU

Başrolde akordeon var

KÜLTÜR SANAT 18.08.2022 06:30
Başrolde akordeon var Fotoğraf: Ataşehir Belediyesi
Abone Ol google-news

Kültür Sanat Servisi

Ülkede ilk olma özelliğini taşıyan ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Uluslararası Akordeon Festivali için geri sayım başladı. Altı gün sürecek festivalde, konserlerin yanı sıra dans gösterileri, yarışmalar, workshoplar ve paneller de yer alacak.

Ataşehir Belediyesi, Akordeon ve Körüklü Çalgılar Eğitim ve Uygulama Çalışmaları Derneği (AKORDER), İstanbul Okan Üniversitesi ve Dünya Akordeon Konfederasyonu ortaklığı ile “2. İstanbul Uluslararası Akordeon Festivali”, 19 – 24 Ağustos tarihleri arasında Mustafa Saffet Kültür Merkezi, Özgürlük Parkı ile Amfili Park’ta düzenlenecek.

Festival programı şöyle:

Festival, 19 Ağustos Cuma günü akordeonistlerin buluşmasıyla başlayacak sonrasında ise Ataşehir Amfili Park’ta saat 19.00’da düzenlenecek konser ve gösteri programıyla devam edecek.

Festivalin ikinci günü 20 Ağustos’ta, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde “Ulusal Yarışma” düzenlenecek. Ayrıca Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde, akordeon çalgısının Türkiye’de ve dünyadaki öneminin enine boyuna konuşulacağı bir panel de yapılacak.

Festivalin üçüncü günü 21 Ağustos Pazar gününden ise bu kez “Uluslararası Yarışma” Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılacak. Yine aynı gün Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde “Master Class”, Ataşehir Özgürlük Parkı’nda da konser ve gösteriler düzenlenecek.

Akordeon Festivali, 22 Ağustos Pazartesi günü çalıştay, Master Class ve konser programıyla Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde devam edecek. 23-24 Ağustos günlerinde yapılacak çalıştaylarla 2. İstanbul Uluslararası Akordeon Festivali sona erecek.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol