birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 25.09.2020 17:05

Başsavcılık’tan açıklama: 7 HDP’li vekile fezleke düzenlenecek

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobane eylemleri sırasında MYK üyesi olan 7 HDP’li vekil hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması talebiyle fezleke düzenleneceğini açıkladı.

Başsavcılık’tan açıklama: 7 HDP’li vekile fezleke düzenlenecek

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Kobane eylemleri günlerinde MYK üyesi olan 7 HDP milletvekili hakkında fezleke düzenleneceği bildirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklaması şöyle:

"Olay tarihlerinde Halkların Demokratik Partisi MYK üyesi olan ve hâlen Halkların Demokratik Partisi milletvekili oldukları anlaşılan (7) kişi hakkında, Anayasa’nın 83. Maddesi gereğince aynı soruşturma kapsamında milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması talebiyle Fezleke düzenlenecektir."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız