birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 28.03.2021 19:04

Başsavcılık’tan tepki çeken görüntülerle ilgili açıklama: Olay güncel değil

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Marmaris’teki darp olayı ile ilgili yapılan açıklamada, konunun güncel olmadığı belirtildi. Başsavcılık, görüntülerde şiddet uyguladığı görülen E.C. hakkındaki soruşturmanın ‘titizlikle yürütüldüğünü’ ifade etti.

Başsavcılık’tan tepki çeken görüntülerle ilgili açıklama: Olay güncel değil

Muğla’nın Marmaris ilçesinde B.Ö.’nün bir erkek tarafından darp edildiği anları içeren ve kamuoyunda tepkilere yol açan görüntülerle ilgili Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklamada bulunuldu.

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, olayın güncel olmadığı ve soruşturmanın ‘titizlikle yürütüldüğü’ ifade edilerek şunları kaydedildi:

“ Marmaris ilçesinde ikamet eden Mağdur B.Ö isimli bayanın, şüpheli E.C isimli erkek şahıs tarafından darp edildiğine ilişkin görüntülerin sosyal medyada paylaşıldığı, Ancak söz konusu görüntülerin güncel olmadığı, magdur B.Ö isimli bayanın erkek arkadaşı olan E.C tarafından daha önceden darp edildiği, bu görüntüler ile ilgili darp olayı nedeniyle Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığımızca daha önceden şüpheli E.C hakkında soruşturma yapıldığı, soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol