Başsavcılıktan Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama

02.12.2019 20:16 SİYASET
Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, cezevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ın hastaneye sevkedildiğini duyurdu. Savcılık Demirtaş'ın sağlık durumunun iyi olduğunu detaylı tetkikler için hastaneye gönderildiğini ifade etti

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, kaldığı Edirne Cezaevi’nde 26 Kasım’da bilinci kapanan HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın hastaneye sevkedildiğini duyurdu.

Demirtaş'a destek eyleminde 5 kişi gözaltına alındı Demirtaş'a destek eyleminde 5 kişi gözaltına alındı

Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, Selahattin Demirtaş'ın 26 Kasım tarihinde rahatsızlandığı detaylı tetkikler yapılması için kendisinin bugün Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildiği belirtildi.

Savcılık ilk kontrollerin cezaevine gelen sağlık ekipleri tarafından gerçekleştirildiğini aktardı.

NE OLMUŞTU?

Kasım 2016'dan beri tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın bilincinin kapandığı açıklanmıştı.Kardeşi ve avukatı Aygül Demirtaş yaptığı açıklamada, Demirtaş’a ilk müdahaleyi hücre arkadaşı Abdullah Zeydan’ın yaptığı belirtilirken, cezaevi doktorunun Demirtaş’ın kardiyoloji, nöroloji ve gastroenteroloji olmak üzere üç ayrı bölüme sevk edilmesini istediği, aradan geçen 7 güne rağmen hastaneye sevk edilmediği belirtilmişti.

HDP'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Demirtaş'ın sağlık durumu ile ilgili HDP Milletvekili Erol Katırcıoğlu ve Dr. Necdet İpekyüz'ün kendisini ziyaret ettiği ve yetkililerle yapılan görüşmeler sonunda Demirtaş'ın hastaneye sevk edildiği belirtilmişti.

cukurda-defineci-avi-540867-1.