birgün

19° AÇIK

Batman'da sağlıkçılara saldırı girişimi: 'Bizi bu şehir eşkıyalarından kim koruyacak?'

Batman Beşiri Devlet Hastanesi'nde hasta yakınları sağlık çalışanlarına saldırı girişiminde bulundu. Saldırı girişiminin görüntüleri Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği tarafından paylaşıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya seslenilen paylaşımda "Bizleri bu şehir eşkıyalarından kim koruyacak? Hiç utanmanız yok mu?" ifadelerine yer verildi.

SAĞLIK 15.07.2022 00:01
Batman'da sağlıkçılara saldırı girişimi: 'Bizi bu şehir eşkıyalarından kim koruyacak?'
Abone Ol google-news

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve saldırı girişimleri son bulmuyor.

Batman’ın Beşiri ilçesinde bulunan Beşiri Devlet Hastanesi'nde muayene odasına girmek isteyen hasta yakınları sağlık çalışanlarına saldırı girişiminde bulundu. 2 güvenlik görevlisi ise muayene odasının kapısını tutarak hasta yakınlarının odaya girmesine engel oldu.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Çalışanları Hak Ve Mücadele Derneği, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı etiketleyerek,” Ülkenin her yanından her gün şiddet görüntüleri geliyor! Can güvenliğimiz yok. Korkuyoruz. Bizleri bu şehir eşkıyalarından kim koruyacak @drfahrettinkoca? Hiç Utanmanız yok mu?” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun