birgün

23° AÇIK

Batman kayyumluğu: Cigerxwin büstü kaldırılmadı, çalındı

Batman Belediyesi'ni yöneten kayyumluk, şair Cigerxwin'in büstünün kaldırılmadığını, hırsızlar tarafından çalındığını duyurdu.

GÜNCEL 22.06.2022 19:12
Batman kayyumluğu: Cigerxwin büstü kaldırılmadı, çalındı
Abone Ol google-news

Batman’ın Kine Em Parkındaki Kürt şair Cigerxwin büstünün yerinden söküldüğü görülmüştü.

Batman HDP İl Örgütü, kayyumun büstü yerine koyması için çağrı yapmıştı.

Batman Belediyesi kayyumluğu, şair Cigerxwin'in büstünün parktan kaldırıldığı iddialarının doğru olmadığını, yapılan incelemede, büstün hırsızlar tarafından çalındığının tespit edildiğini açıkladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında Kine Em Parkı’nda bulunan şair Cigerhun'un büstünün, bulunduğu yerden kaldırıldığına dair çıkan haberler üzerine açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Büstün, Belediye tarafından kaldırılmasının söz konusu olmadığı ifade edilen açıklamada, "Güvenlik kameralarında yapılan incelemede, büstün hırsızlar tarafından parktan çalındığı tespit edilmiştir. Konu güvenlik güçlerine bildirilmiş olup gerekli adli ve idari soruşturma başlatılmıştır." denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol