birgün

16° AÇIK

Bavul Dergi, Don Kişot kapağı ve hediyeleriyle 1 Eylül'de raflarda

Don Kişot kapağıyla 1 Eylül itibarıyla raflardaki yerini alacak olan Bavul; ayraç, bardak altlığı ve poster hediyeleriyle okurlarıyla buluşmayı bekliyor.

KÜLTÜR SANAT 31.08.2021 20:56
Bavul Dergi, Don Kişot kapağı ve hediyeleriyle 1 Eylül'de raflarda
Abone Ol google-news

Aylık kültür ve edebiyat dergisi Bavul, 72’inci sayısında edebiyat tarihinin ilk romanının kahramanı Don Kişot sayısı ile okurlarıyla buluşuyor. Nazım Hikmet’in “Yolu yok, Don Kişot’um benim, yolu yok/Yeldeğirmenleriyle dövüşülecek” dizelerini kapağa taşıyan derginin Cervantes ve Don Kişot’a dair hazırlanan dosyasında çevirmen, yazar Sevin Okyay ve edebiyat eleştirmeni Ömer Türkeş’in yazıları, Fahrettin Engin Erdoğan’ın ise bir çizimi bulunuyor.

Derginin yazar kadrosunda bulunan, edebiyatımızın önemli isimleri Ataol Behramoğlu, Haydar Ergülen ve Şükrü Erbaş Eylül sayısında da yazılarına devam ediyorlar.

Eylül sayısında orman yangınlarını, olimpiyatları ve tiyatrocu Turgay Yıldız’ın ölümünü unutmayan dergiye Aytaç Gökdağ, Nihan Cabbaroğlu ve Levent Üzümcü konuk yazar olarak katkı sundular.

Derginin soru-cevap köşelerinde ise Karsu ve Beyti Engin’in cevapları yer alıyor.

Derginin 72. sayısında Nejat İşler, Gökhan Horzum, Kaan Sezyum,Emre Kongar,Zehra Çelenk, Menderes Samancılar, Murat Ertel ve Ayşen Şahin gibi isimlerin de imzası var. Derginin kapak çiziminde ise Ethem Onur Bilgiç’in imzası bulunuyor.

Don Kişot kapağı ile 1 Eylül itibarıyla raflardaki yerini alacak olan Bavul; ayraç, bardak altlığı ve poster hediyeleriyle okurlarıyla buluşmayı bekliyor.

Hayat bir yolculuktur, yanınızda bulunsun.

bavul-dergi-don-kisot-kapagi-ve-hediyeleriyle-raflardaki-yerini-aldi-916509-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol