birgün

21° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 01.10.2020 12:28

Bavul Dergi, Gabriel Garcia Marquez dosyasıyla raflarda

Bavul Dergi, Gabriel Garcia Marquez dosyasıyla raflarda

Popüler kültür ve edebiyat dergisi Bavul Dergi, Ekim 2020 sayısında Gabriel Garcia Marquez kapağıyla raflardaki yerini alıyor. Derginin bu dosya konusunda, Gabriel Garcia Marquez'le Konuşmalar kitabının çevirmeni Osman Akınhay; Güney Amerika Edebiyatı üzerine çalışmalar yürüten yazar ve çevirmen Tozan Alkan ve yazar Evrim Kuran’ın yazıları yer aldı.

Geçtiğimiz ay yaşamını yitiren Birol Ünel hakkında sinema yazarı Halil İbrahim Sağlam yazarken, 13 Ekim 1987’de yitirdiğimiz şair Nilgün Marmara’yı ise dostu şair Haydar Ergülen kaleme aldı.

Kapak çiziminde Ethem Onur Bilgiç’in imzası olan derginin 61’inci sayısında ayrıca Şükrü Erbaş, Ataol Behramoğlu, Emre Kongar, Nejat İşler, Güvenç Dağüstün, Murat Ertel, Erdal Güney, Evrim Kuran, Mehmet Said Aydın, Aydilge, Arzu Erkan Yüce ve Ayşen Şahin gibi isimler yer aldı.

Gabriel Garcia Marquz posteriyle birliket Bavul Dergi, gazete ve dergi bayilerde.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol