birgün

25° PARÇALI BULUTLU

Baykar, Ukrayna’ya 3 adet SİHA hibe etti

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın sahibi ve yöneticisi olduğu Baykar, 3 adet Bayraktar TB2 SİHA'yı Ukrayna'ya hibe etti.

GÜNCEL 28.06.2022 07:42
Baykar, Ukrayna’ya 3 adet SİHA hibe etti
Abone Ol google-news

Türkiye’nin özel sektör drone üreticisi olan ve AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar’ın sahibi ve yöneticisi olduğu Baykar, Ukrayna’ya 3 adet silahlı insansız hava aracı hibe edildiğini açıkladı.

Baykar’dan yapılan açıklamada, hibe kararının, Ukrayna halkının drone alımı için kampanya yaptığının öğrenilmesi sonrası verildiği duyuruldu.

Hibe edilen silahlı dronelar TB2 türü olduğu bildirildi.

BBC Türkçe'nin aktardığına göre, AFP haber ajansı konu ile ilgili haberinde, bu hibe işleminin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı olmadan gerçekleşemeyeceği görüşüne de yer verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol