birgün

15° AÇIK

BİRGÜN EGE 26.08.2021 14:17

Bayraklı Belediyesi’nden istihdam desteği

Bayraklı Belediyesi’nden istihdam desteği

Bayraklı Belediyesi, İşkur Hizmet Noktası’nın aktif çalışmaları istihdam sağlayan bir projeyi hayata geçirdi.

Bayraklı Belediyesi, Türkiye İş Kurumu ile yapılan protokolle bünyesinde İŞKUR masası kurarak, ilçenin en büyük sorunlarının başında gelen işsizliğe çözüm üretmeye çalışıyor.

İşverenler ile iş arayanlar arasında köprü oluşturan “Bayraklı Belediyesi İstihdam Ofisi” toplu görüşmelerini devam ettiriyor.

"Seçildiği günden bu yana işsizlikle mücadeleyi öncelikli projelerinin başında ele aldıklarını" vurgulayan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Bayraklı, tüm ülkede olduğu gibi işsizliğin yoğun yaşandığı ilçelerden biri. Ancak biz işsizliği insanların kaderi olmaktan çıkarmak istiyoruz. Bu yüzden göreve gelir gelmez belediyemiz bünyesinde “İşkur Hizmet Noktası”nı kurduk. Öncelikli hedefimiz işverenler ile iş arayanlar arasında sağlıklı ve sonuç alıcı bir köprü oluşturmak. Ne mutlu ki bugüne kadar 15 bini aşkın vatandaşımıza istihdam sağlamak konusunda rehberlik etmişiz. İşverenler ve iş arayan vatandaşlarımızı buluşturduğumuz toplu görüşmelerimiz ise devam ediyor. İstihdam konusunda Bayraklı’da bugüne kadar örneği görülmemiş bir çalışma içine girdik. Başladığımız projelerimiz ve hazırlığını yürüttüğümüz çalışmalarımızla da ilçemizdeki işsizliği en aza indirecek çözümleri üretiyoruz" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol