Bayraklı Belediyesi ilçe genelindeki kitap kafelerin sayısını her geçen gün artırıyor. Kente son beş ay içinde üç farklı kitap kafe açıldı.

Bayraklı’da kitap kafelerin sayısı artıyor

*Bu bir reklamdır

Kitaplara ulaşımı kolaylaştırmak ve vatandaşları okumaya teşvik etmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, ilçedeki kitap kafelerin sayısını artırıyor. Bu kapsamda Değirmen Kafe’nin ardından Teras Kafe’nin bahçesindeki atıl alanda ve Ekrem Akurgal Parkı içindeki sosyal tesiste de yüzlerce farklı kitabın bulunacağı bir kitaplık ve okuma alanları oluşturuluyor. Başkan Serdar Sandal “Vatandaşlarımızın kitaplara ulaşımını kolaylaştırıyoruz. Diğer sosyal tesislerimizde de uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

5 AYDA 3’ÜNCÜ KİTAP KAFE

Bayraklı Belediyesi, bünyesindeki sosyal tesis ve kafeteryaları ‘Kitap Kafe’lere dönüştürme projesinde sayıyı 3’e çıkardı. İlk uygulamasını Mansuroğlu Mahallesi’ndeki Değirmen Kafe’de hayata geçiren belediye, bu kapsamda ikinci kitap kafe için 75’inci Yıl Mahallesi’nde bulunan Teras Kafe’de çalışma başlattı. Bu kapsamda yılın her ayı vatandaşların uğrak mekanları arasında bulunan kafenin bahçesinde atıl haldeki kapalı alan yeniden tasarlanarak kitaplık ve okuma alanlarına dönüştürüldü. Üçüncü Kitap Kafe’nin çalışmalarının da Cengizhan Mahallesi Ekrem Akurgal Parkı’ndaki sosyal tesiste devam ettiği belirtildi. Uygulama, bölgede yaşayan vatandaşlarda memnuniyet yarattı. Çalışmalarda sona yaklaşılan kitap kafelerin kısa zamanda hizmete açılması planlanıyor. Kitap kafeleri kullanan vatandaşlara çay hizmeti ücretsiz veriliyor. Projenin ilçedeki birçok sosyal tesiste daha hayata geçirilmesi hedefleniyor.

bayrakli-da-kitap-kafelerin-sayisi-artiyor-1102406-1.

PROJE DEVAM EDECEK

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Sosyal tesislerimizde başlattığımız ‘Kitap Kafe’ çalışmalarıyla okuma alışkanlığını artırmak ve kitaplara ulaşımı kolaylaştırmak istiyoruz. Projemizi Değirmen Kafe’nin ardından, Teras Kafe ve Ekrem Akurgal Parkı içindeki sosyal tesislerimizde de hayata geçiriyoruz. İlerleyen süreçte diğer sosyal alanlarda da uygulamayı sürdüreceğiz. Kitapseverleri kafelerimize bekliyoruz” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar SandalBayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal