birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 01.08.2020 08:16

Bayram manzarasını salgın da etkilemedi

Her bayramda yaşanan bilindik manzaralar dün de tekrarlandı. Günlerdir bayram için uyarılar yapan uzmanlara kulak asılmadı; maske takılmadı, fiziki mesafeye dikkat edilmedi. Hastanelerin acil servisleri kendilerini kesen acemi kasaplarla dolu.

Bayram manzarasını salgın da etkilemedi

HABER MERKEZİ

KORONAVİRÜS gölgesinde geçirilen ilk Kurban Bayramı’nda ülkede bilindik manzaralar yaşandı. Bu yıl da hastanelerin acil servisleri kurban yerine kendilerini kesen acemi kasaplarla doldu. Aralarında çocukların da olduğu acemi kasaplar ambulansla veya yakınları tarafından hastanelere götürülerek tedavileri yaptırıldı.

Sosyal mesafe yok

Ülkenin birçok sokak ve boş arsalarında kaçak kesim yapıldı. Kesim anlarını çocukların da izlemesi dikkat çekti. Kesimlerin yapıldığı alanlarda da yoğunluk yaşanırken yurttaşların, günlerdir yapılan uyarılara rağmen maske takmadığı ve sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

Bodrum’da 151 bin araç

Dört günlük bayram tatilini şehir dışında geçirmek isteyen tatilciler Bodrum sahillerine akın etti. Muğla’nın Bodrum ilçesine 24 saatte giren araç sayısı 90 bini geçti. Son üç dört günde ilçeye giren araç sayısı 300 bine ulaştı.

Taksim sessiz kaldı

İnsan trafiğiyle bilinen Taksim Meydanı bayramın ilk gününde sakin kaldı. Daha önceki bayramlarda turist ve yerli yurttaşların uğrak yeri olan Taksim Meydanı, caddeler, kafe ve restoranlar boş kaldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız