birgün

10° AZ BULUTLU

GÜNCEL 16.08.2019 13:58

Bayram tatilinde 10 milyon kişi seyahat etti

Bayram tatili boyunca 10 milyon kişinin seyahat ettiği ve 35 milyar liralık ciro elde edildiği açıklandı.

Bayram tatilinde 10 milyon kişi seyahat etti

Bayram boyunca 10 milyon kişinin seyahat ettiğini belirten turizm sektörü temsilcileri 35 milyar liralık bir cironun elde edildiğini açıkladı.

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya ve Muğla’da özellikle bayram tatili boyunca doluluk yaşandı. Türkiye’deki tüm turizm merkezlerinde yaşanan yoğunluğun yanı sıra Antalya’da beş günlük bayram tatilinde tesisler yüzde 100 doldu. Nüfusu 4 bin olan Muğla’nın Ula İlçesi’nde de bayram tatilinde günlük ziyaretçi sayısı 100 bine ulaştı.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca, "Aldığımız son verilere göre, Kurban Bayramı’nda 10 milyon insan seyahat etti, 35 milyar liralık ekonomik gösterge ortaya çıktı. Bu da bizi mutlu etti. Özellikle Akdeniz ve Ege’de yoğunluk yaşandı" açıklaması yaptı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız