birgün

14° AÇIK

BBP lideri Destici, 'rüşvet ağı' iddialarıyla ilgili konuştu: Hukuk gereğini yapmalı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, suç örgütü lideri Sedat Peker'in gündeme getirdiği 'yolsuzluk ve rüşvet ağı' iddialarına ilişkin olarak, "Kamuoyunda dillendirilen bütün iddialarla ilgili hukuk gereğini yapmalı. Devletin malı deniz tanımına biz çok şiddetli bir şekilde karşıyız. Devletin malına kim el uzatmışsa o elin kırılması lazım" ifadelerini kullandı.

SİYASET 07.09.2022 10:10
BBP lideri Destici, 'rüşvet ağı' iddialarıyla ilgili konuştu: Hukuk gereğini yapmalı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici Sedat Peker'in cumhurbaşkanı danışmanlarına uzanan rüşvet ağı iddialarına ilişkin konuştu.

Ankara Masası Genel Yayın Yönetmeni Fatih Atik'e konuşan Destici, duruşlarının net olduğunu belirterek, "Biz ilkesel olarak bir duruş ortaya koyuyoruz kurulduğumuzdan beri. Biz her türlü, yolsuzluk, irtikap, rüşvet olabilir, yani gayri ahlaki olan bütün tutumların net bir şekilde karşısındayız" dedi.

"DEVLETİN MALINA KİM EL UZATMIŞSA O ELİN KIRILMASI LAZIM"

"Kamuoyunda dillendirilen bütün iddialarla ilgili hukuk gereğini yapmalı" diyen Destici, "Burada gayri ahlaki bir durum varsa, birisi devletin malına el uzatmışsa, bir rüşvetle bir iş yapmışsa, bütün bunların araştırılmasını Büyük Birlik Partisi geçmişten bu yana savuna gelmiştir. Devletin malı deniz tanımına biz çok şiddetli bir şekilde karşıyız. Devletin malına kim el uzatmışsa o elin kırılması lazım" şeklinde konuştu.

"CUMHUR İTTİFAKI'NI YIPRATMAYA YÖNELİK"

Destici sözlerine şöyle devam etti:

"'Adalet mülkün temelidir' deniyor, eğer adalet mülkün temeliyse, adaletin daha hızlı hareket etmesi, daha net bir şekilde bu soruşturmalarını sonuçlanıp, hak edenlerin hak ettiği cezayı alması gerekir.

Kamuoyunda dillendirilen iddialarla ilgili önce bir araştırma, soruşturma yapılır. Bu iddiaların altı araştırılır. Çünkü bu iddiaların bir kısmının da özellikle muhalefet tarafından, Millet İttifakı, altılı masa ve onları destekleyen yandaş basın tarafından, iktidarı ve Cumhur İttifakı’nı yıpratmaya yönelik olduğunu da biliyoruz. Bunun siyasi bir amacının da olduğunu biliyoruz."

AKP cephesinden peş peşe gelen 'arınma' çağrısına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Destici, "Likayatli kadroların göreve getirilmesi için böyle bir iddiaların ortaya çıkmasına gerek yok. Böyle gayri ahlaki bir durum varsa onların zaten göreve getirilmemesi lazım" ifadelerine yer verdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol