birgün

12° PARÇALI BULUTLU

BDP başkanlığına Demir Çelik seçildi

DTP’nin kapatılma ihtimaline karşı yedek parti olarak kurulan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) 1. Olağan Kongresi sona erdi. Tek listeyle girilen seçimde Muş’un Varto ilçesi...

ARŞİV 08.09.2008 14:20
Abone Ol google-news

 DTP’nin kapatılma ihtimaline karşı yedek parti olarak kurulan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) 1. Olağan Kongresi sona erdi. Tek listeyle girilen seçimde Muş’un Varto ilçesi eski Belediye Başkanı Demir Çelik, BDP’nin yeni genel başkanı oldu.

 BDP 1. Olağan Kongresi’nde mali ve çalışma raporlarının okunmasının ardından, Genel Başkan Adayı Demir Çelik bir konuşma yaptı. Türkiye’nin siyasi bir kriz içinde olduğunu ve bu krizden çıkışın cumhuriyetin demokratikleşmesiyle olacağını belirten Çelik, “Bunun içinde savaşın, operasyonların ve çatışmanın bir an önce durdurulup, diyalog yolunun açılması ve tartışmaların yaşanması gerekiyor” dedi. Tek listeyle girilen seçimlerle belirlenen yeni yönetimin bazı isimleri şöyle: “A. Kerim Bingöl, Ahmet Aday, Ali Şimşek, Ayla Yıldız, Baki Aydoğan, Bekir Kaya, Belkız Balka, Erdal Tuncel, Erdinç Fırat, Ferhat Kaya, Gülden Çatalbaş, H. Hayri Alkan, Hatice Adıbelli, Haydar Sayılı, İdris Canbay, İsmet Sadıkoğlu, Kudbettin Kurt, Lütfiye Gürbüz, M. Nuri Serhanoğlu, M. Şafi Ekinci, M. Zahir Sarıtaş, Mehmet Ali Doğan.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun