birgün

10° AÇIK

Bebeğine şiddet uygulayan baba tutuklandı

Sosyal medyada bebeğini darp ettiği görüntüleri yayınlanan Yunus Göç gözaltına alındı. Gaziantep Valiliği, olay hakkında adli sürecin başlatıldığını duyurdu. Baba Göç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

GÜNCEL 30.11.2021 11:45
Bebeğine şiddet uygulayan baba tutuklandı
Abone Ol google-news

Gaziantep Valiliği, bebeğini darbettiğine dair sosyal medyada görüntüleri yayınlanan Yunus Göç'ün gözaltına alındığını ve adli sürecin başlatıldığını bildirdi. Baba Yunus Göç'ün, çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Gaziantep Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bazı sosyal medya mecralarında kentte çekildiği anlaşılan bir babanın bebeğini darbettiğine dair görüntülerin yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, "29.11.2021 tarihinde emniyet güçlerimize bildirilen bir bebeğin darp neticesinde yaralandığı olayla ilgili alınan ifadelerde Y.G. isimli şahsın C.G. isimli bebeğini darp ettiğine dair kamera kayıtları bulunduğu anlaşılmıştır. Hastaneye getirilen bebek C.G'nin doktor raporunda kafasında travmaya bağlı yaralanma olduğu bildirilmiş, hastanede tedavisine başlanmıştır. Olayın şüphelisi Y.G. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve adli süreç başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

TUTUKLANDI

Bebeğine şiddet uygulayan Yunus Göç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı.

"29.11.2021 tarihinde ilimiz Kahvelipınar Mahallesi’nde meydana gelen bir aylık bebeğin darp edilmesi olayı ile ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli Y.G. sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır. Mağdur çocuğun şu an yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam etmekte olup, mağdur çocuğun annesinin ifade alım süreci Adli Görüşme Odasında devam etmektedir. Alınacak ifade ve elde edilen deliller gereğince mağdur çocuk için 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu ve annesi için de 6284 sayılı Kanun uyarınca gereken tedbir kararları alınacaktır."

(AA / DHA)


Editör notu: Şiddeti yeniden üretmemek adına bahsi geçen görüntüyü yayınlamıyoruz.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol