birgün

14° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 23.12.2018 14:26

Behçet Aysan ve Metin Altıok Şiir Ödülleri töreni yarın

Behçet Aysan ve Metin Altıok Şiir Ödülleri töreni yarın

2 Temmuz 1993’te Sivas’ta, karanlık bir zihniyetin yaktığı ateşle aramızdan ayrılan iki şair, Metin Altıok ve Behçet Aysan, adlarına verilen ödüllerle ölümlerinin 25’inci yılı dolayısıyla anılıyor.

Bu yıl ortak bir törenle verilecek Metin Altıok Şiir Ödülü ve Behçet Aysan Şiir Ödülü için Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde bir araya gelinecek.

Cem Davran ve Sevinç Erbulak'ın sunacağı törende sanatçılar, Selva Erdener, Hakan Gerçek, Zuhal Olcay, Güvenç Dağüstün, İbrahim Yazıcı ve Elif Nayman da yer alacak.

25. yılında Behçet Aysan Şiir Ödülü'nün Refik Durbaş'a, Metin Altıok Şiir Ödülü’nün ise Cevat Çapan'a verildiği duyurulmuştu.

behcet-aysan-ve-metin-altiok-siir-odulleri-toreni-yarin-545277-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol