birgün

9° AÇIK

SPOR 17.12.2020 15:28

beIN Sports, Josef de Souza’nın Instagram hesabını kapattırdı

Süper Lig’in Katarlı yayıncı kuruluşu beIN Sports’un, Beşiktaşlı futbolcu Josef de Souza’nın Instagram hesabını ‘telifsiz video paylaşımı’ nedeniyle kapattırdığı ortaya çıktı.

beIN Sports, Josef de Souza’nın Instagram hesabını kapattırdı

Türkiye Süper Ligi’in Katarlı yayıncı kuruluşu beIN Sports, Beşiktaş’ın Brezilyalı orta saha oyuncusu Josef de Souza’nın Instagram hesabını, futbolcunun kendisiyle ilgili yayınladığı bir video klibin ardından kapattırdı.

Souza, başka bir hesap açarak durumu kamuoyuna duyurdu. Olayın beIN Sports’un telif itirazı üzerine yaşandığını belirten Souza, “Oynadığımız bir maçtan kendi aksiyonlarımın olduğu görüntüleri hazırlatıp video olarak Instagram hesabımda paylaştığım için beIN Sports’un Instagram’a beni şikayet etmesi üzerine hesabım kapatıldı” ifadelerini kullandı.

Brezilyalı futbolcu paylaşımında, 3 gün kapalı kalacağı söylenen hesabının 15 gündür açılmadığını dile getirdi. Souza, şu ana kadar yaptığı girişimlerin de sonuçsuz kaldığını belirtti.

bein-sports-josef-de-souza-nin-instagram-hesabini-kapattirdi-818005-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol