birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 31.03.2020 16:05

Bekçiler Kanunu görüşmeleri ertelendi

Polis memurlarının yetkilerine benzer yetkileri bekçilere de vermeyi öngören Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanun Teklifi görüşmeleri ertelendi

Bekçiler Kanunu görüşmeleri ertelendi

BirGün Ankara

TBMM Genel Kurulu gündemindeki Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanun Teklifi'nin görüşmeleri ertelendi.

Koronavirüs salgınının yayılmasının ardından esnek çalışma modeline geçilen TBMM'de Genel Kurul gündeminde de değişikliğe gidildi.

Polis memurlarının yetkilerine benzer yetkileri bekçilere de vermeyi öngören düzenlemenin salgın sırasında görüşülmemesi gerektiğini bildiren CHP, İyi Parti ve HDP Meclis Grupları, iktidar partisine "erteleme" taleplerini iletti.

Siyasi partiler arasında yapılan görüşmelerin ardından Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanun Teklifi'nin Genel Kurul gündeminden çıkarılmasına karar verildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız