birgün

24° AÇIK

Bekir Bozdağ'a tek soruluk 'Twitter' önergesi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın katıldığı bir programda kullandığı, "Türkiye'de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok" ifadelerinin ardından Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi veren HDP Milletvekili Kemal Peköz, "Türkiye'de ‘attığı tweetin içinde yazandan’ dolayı hakkında soruşturma açılan kaç kişi vardır?" diye sordu.

SİYASET 23.05.2022 19:34
Bekir Bozdağ'a tek soruluk 'Twitter' önergesi
Abone Ol google-news

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Kemal Peköz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a “Türkiye'de ‘attığı tweetin içinde yazandan’ dolayı soruşturma açılan kaç kişi vardır?” diye sordu.

HDP’li Peköz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a tek soruluk önerge verdi.

Peköz, Bozdağ’ın dün katıldığı bir televizyon programında kullandığı “Türkiye'de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” ifadelerini sordu.

Peköz, önergede Bozdağ’a şu soruyu yöneltti: “Türkiye'de ‘attığı tweetin içinde yazandan’ dolayı hakkında soruşturma açılan kaç kişi vardır?”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol