birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

SPOR 15.05.2020 21:14

Belçika’da şampiyon Club Brugge

Mart ayında iptal edilen Belçika 1. Futbol Ligi’nde Club Brugge şampiyon olarak tescil edildi

Belçika’da şampiyon Club Brugge

Koronavirüs nedeniyle Mart ayında iptal edilen Belçika 1. Futbol Ligi’nde (Pro Leauge) Club Brugge şampiyon ilan edildi. Pro League’den düşen takım ise Waasland – Beveren oldu.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Pro League Genel Kurulu’nda yapılan toplantıda Ligin yeni takımı OH Leuven - Beerschot arasında oynanması planlanan iki aşamalı yükselme maçı sonrası belirlenecek. Koronavirüs önlemleri nedeniyle bu maç oynanamazsa, Westerlo, 2. lig lideri olarak doğrudan 1. lige yükselecek.

Genel kurulda, 2020 - 2021 sezonunda Belçika 1. Ligi'ne 18 takımla devam edilmesi önerisi kabul görmedi. Lige 16 takımla devam edilecek. Önümüzdeki sezon Avrupa kupaları ve 1. lige yükselmek için mini bir play off düzenlenecek.

En yakın takipçisi AA Ghent'in 15 puan önünde ligi tamamlayan Club Brugge, tarihindeki 16. şampiyonluğunu elde etmiş oldu.Avrupa Futbol Federasyonu (UEFA), Belçika Ligi'nin 3 Ağustos'a kadar tamamlanması çağrısında bulunmuştu.

Ancak Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi'nin, korona önlemleri kapsamında 31 Temmuz'a kadar tüm futbol maçlarını yasaklaması üzerine, 29. haftasında tatil edilen Pro Leauge'in fiilen sona erdiği açıklanmıştı. Pro Leuage Genel Kurulu, oylama sonucunda bu duruma resmiyet kazandırdı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız