birgün

1° PARÇALI BULUTLU

Belediye başkanının sahiplendiği kedi, belediyenin maskotu oldu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde belediye başkanını ziyaret edenler, makam masasının vazgeçilmezi ’Limon’ isimli kedi ile tanışıyorlar.

YAŞAM 30.05.2017 13:47
Belediye başkanının sahiplendiği kedi, belediyenin maskotu oldu
Abone Ol google-news

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde belediye başkanını ziyaret edenler, makam masasının vazgeçilmezi ’Limon’ isimli kedi ile tanışıyorlar.

Bir sokak kedisi olarak yavru iken belediyeye sığınan ve Ayvalık Belediyesi'nin CHP'li başkanı Rahmi Gençer tarafından sahiplenilen kedi, yaklaşık 2 yıldır makam masasını kendine mesken tuttu.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, tatil bölgelerinde terk edilen kedi ve köpeklerin sokaklara bırakıldığını ifade ederek, "Sorunlarımızdan bir tanesi özellikle yazın Ayvalık’a gelip yaz tatilini geçiren burada evi olanların, yaz tatili bitince bu hayvanları sokakta bırakıp gitmeleri. Kedilerimizi, köpeklerimizi, sokak dostlarımızı bırakmaları bizi çok üzüyor. Bu çok büyük bir sorun. Ben buradan rica ediyorum. Tam tersini yapalım. Sokak hayvanlarını sahiplenelim" dedi.

belediye-baskaninin-sahiplendigi-kedi-belediyenin-maskotu-oldu-294263-1.

Limon adlı kedinin büyük ilgi gördüğünü ifade eden Başkan Gençer, "Ayvalık sevgi üzerine kurulmuş teması olan bir şehir. O yüzden sokak hayvanlarımıza sahip çıkalım. Limon’u görenler ilk görüşte şaşırıyor. Vatandaşlarımızın bir kısmı da korkuyor. Buraya gelince alışanlar da olmaya başladı. Personelden çok korkan vardı. Ancak daha sonra korkularını attılar. Bence faydalı oluyor. En azından sahiplenme duyguları artıyor. Bazı personel arkadaşlar burada kediler ile tanışınca evlerine kedi almaya başladı" diye konuştu.

Gününün büyük bir kısmını Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in çalışma masası ve makam koltuğunda geçiren Limon, adeta ilçenin yeni maskotu haline geldi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol