birgün

24° AÇIK

Belediye başkanlığından istifa eden AKP'li Çağırıcı, 'cinsel içerikli görüntüler' nedeniyle tehdit edilmiş

Kalp rahatsızlığı nedeniyle görevinden istifa ettiğini belirten AKP'li Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın, cinsel içerikli görüntüler nedeniyle tehdit edildiği, konuyla ilgili soruşturma açıldığı öğrenildi. Soruşturmanın, Çağırıcı'nın şikayeti üzerine başlatıldığı belirtildi.

GÜNCEL 13.04.2022 16:23
Belediye başkanlığından istifa eden AKP'li Çağırıcı, 'cinsel içerikli görüntüler' nedeniyle tehdit edilmiş
Abone Ol google-news

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile kalp rahatsızlığından dolayı görevini bıraktığını açıklayan AKP'li Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın, cinsel içerikli görüntüler nedeniyle tehdit edildiği ve kendi şikayeti üzerine soruşturma açıldığı öğrenildi.

Halktv.com.tr'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, belediye başkanlığı görevinden istifa eden Çağırıcı’nın şikayeti üzerine, geçen hafta kritik bir soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi. Çağırıcı, biri kadın, iki kişinin ellerindeki cinsel içerikli görüntüsü ile kendisine şantaj yaptıklarını belirterek şikayetçi oldu.

10 MİLYON DOLAR İSTEDİLER

Şüphelilerin Çağırıcı’dan, görüntülere karşılık 10 milyon dolar istedikleri öğrenilirken, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı otelci olduğu öğrenilen erkek şahıs A.M. ile kadın Z.K.’yi gözaltına aldırdı. Şüpheliler, ifadelerinin alınmasının ardından pazar günü çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı. Şüphelilere, “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme”, “Suç işleme amacıyla örgüt kurma” ve “Şantaj” suçlarından işlem yapıldığı öğrenildi.

Şüphelilerden A.M.’nin Sahra Otelcilik Geliştirme ve Dayanışma Derneği’nin başkanı olduğu öğrenildi.

Telefonla ulaşılan ve mesaj bırakılan Lokman Çağırıcı'nın konuşmak istemediği belirtildi.

İSTİFA ETMİŞTİ

AKP'li Çağırıcı, 15 yıldır yürüttüğü görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Twitter hesabından açıklama yapan Çağırıcı, "Daha önce mevcut olan kalp sorunlarımın tekrarlaması sonucu, beni çok sevdiğim Bağcılar halkına hizmetten alıkoyacağı gerekçesiyle karşı karşıya kaldım. Kıymetli hekimlerimizle yaptığımız istişareler neticesinde, görevi bırakmam gerektiği kanaatine vardım. Dolayısıyla 13 Nisan 2022 tarihi itibarıyla Bağcılar Belediye Başkanlığı görevimden istifa etme kararı aldım" demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol