birgün

7° AÇIK

GÜNCEL 27.01.2021 19:05

Belediye hesabından usulsüz ödeme yapan memur tutuklandı: 792 bin liralık vurgun!

Adana'nın Yüreğir Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü'nde görevli memur, belediyenin banka hesabından 792 bin 841 lira 94 kuruş tutarında usulsüz ödeme yapıldığının tespit edilmesinin ardından tutuklandı.

Belediye hesabından usulsüz ödeme yapan memur tutuklandı: 792 bin liralık vurgun!

Yüreğir Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü'nde görevli memur, belediyenin banka hesabından 792.841,94 TL tutarında usulsüz ödeme yapıldığının tespit edilmesinin ardından tutuklandı.

İHA’da yer alan habere göre, Adana Yüreğir Belediyesi bünyesinde kullanılan bilgi işlem programının işlevselliğini yitirmesi nedeniyle sistem değişikliği kararı alınmasının ardından yapılan kontrollerde, Ömür S. tarafından; Devrim Ç., Celil Y. ve Mustafa B. isimli şahıslar ile bir site yönetiminin banka hesaplarına belediyeye ait banka hesaplarından toplamda 792 bin 841 lira 94 kuruş tutarında hiçbir karşılığı olmayan usulsüz ödeme yapıldığı tespit edildi.

BELEDİYE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Olay, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e bildirildi. Belediyenin Hukuk İşleri Müdürlüğü tarafından Ömür S.’nin ve hesabına para gönderdiği şahıslar hakkında ‘’Görevi Kötüye Kullanma, Nitelikli Zimmet, Resmi Belgede Sahtecilik, Özel Belgede Sahtecilik’’ suçlarından savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Şikayet üzerine olay hakkında soruşturma başlatılan memur Ömür S. işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol