birgün

22° AÇIK

Belediye yetkilisinden skandal yorum: Karda mahsur kalan yurttaşları suçladı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Muhammed Hakan Tanrıöven, kentte kar nedeniyle mahsur kalan yurttaşları ‘önlem almamakla’ suçladı. 2015’te AKP’den milletvekili adayı da olan Tanrıöven, birçok kişinin dondurucu soğukta mahsur kaldığı saatlerde, insanların bahaneyle hükümete ve belediyeye ‘saydırdığını’ öne sürdü.

GÜNCEL 19.01.2022 14:34
Belediye yetkilisinden skandal yorum: Karda mahsur kalan yurttaşları suçladı!
Abone Ol google-news

Antep’te şiddetli yağan karın yurttaşları yollarda esir alması nedeniyle başta kentte yaşayanlar olmak üzere kamuoyu belediyeye tepki gösterirken, bir belediye yetkilisinden skandal niteliğinde açıklama geldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Muhammed Hakan Tanrıöven, yaşananlardan belediyeyi değil yurttaşları sorumlu tuttu. Dondurucu soğukta mahsur kalan yurttaşların ‘önlem almadığını’ alaycı bir dille savunan Tanrıöven, Twitter’da yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Aracında kar lastiği takılı mı? Yok. Kar fırtınası geleceğini duydun, işten erken çıktın mı? Yok. Bugün araba ile çıkmayayım dedin mi? Yok. Bir mahana bulamda hökümete, belediyelere saydıram.”

belediye-yetkilisinden-skandal-yorum-karda-mahsur-kalan-yurttaslari-sucladi-970007-1.

Bu tweete sosyal medyada halkın tepkisini çekerken, Tanrıöven ise çareyi hesabını kilitlemekte buldu.

Öte yandan Tanrıöven, 2015 seçimlerinde milletvekili seçilmek için AKP’den aday olmuştu. Tanrıöven ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda AB Kültür Müzakereleri Kültürel İrtibat Noktası Yöneticisi ve Şehir-İnsan Projesi Koordinatörü olarak çalışmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol