birgün

10° AÇIK

EKONOMİ 08.02.2019 09:42

Belediyeler meyve-sebze satışına haftaya başlıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Kurulu’nda yaptığı konuşmada son 16 yılda Türkiye’de çok önemli bir dönüşüm gerçekleştiğini söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Belediyeler sebze-meyve satışına haftaya başlayacak” dedi. Albayrak, “Fırsatçılık 82 milyonun cebine kastediyorsa kabul edilebilir değil. Son bilgiler çok enteresan şeylerin döndüğünü gösteriyor. Ama vatandaşımız çözümsüz olmadığını görecek. Sivri biber, patlıcan Türkiye […]

Belediyeler meyve-sebze satışına haftaya başlıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Kurulu’nda yaptığı konuşmada son 16 yılda Türkiye’de çok önemli bir dönüşüm gerçekleştiğini söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Belediyeler sebze-meyve satışına haftaya başlayacak” dedi. Albayrak, “Fırsatçılık 82 milyonun cebine kastediyorsa kabul edilebilir değil. Son bilgiler çok enteresan şeylerin döndüğünü gösteriyor. Ama vatandaşımız çözümsüz olmadığını görecek. Sivri biber, patlıcan Türkiye bunu mu konuşacak, birileri stokluyor. Fırsatçılıkla hareket eden birilerinin milletimizin sofrasına el uzatmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise gıda fiyatlarındaki artışa yönelik önümüzdeki haftadan itibaren gerekli aksiyonun alınacağını ve aracı sayısının azaltılacağını söyledi. Yüksek gıda fiyatlarına ilişkin müdahalenin olacağını ve aracıların azaltılarak ürünlerde fiyatların düşürüleceğini söyleyen Pakdemirli, “Vatandaşın daha ucuz gıda yemesini önümüzdeki haftalardan itibaren sağlayacağız” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız