birgün

24° AÇIK

SİYASET 13.11.2019 12:23

Belediyeyi kaybetti, AKP'li belediyeye danışman oldu

Belediyeyi kaybetti, AKP'li belediyeye danışman oldu

Cumhur İttifakı’nın Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan AKP’li Burhan Sakallı, seçimi kaybetmesinin ardından, Ordu Büyüşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e danışmanı olarak yeni görevine başladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, 2004-2014 yılları arasında AKP’den Odunpazarı Belediye Başkanlığı yapmış 31 Mart yerel seçimlerinde de Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanı adayı olmuştu.

Yeni atamalar

Sözcü'de yer alan habere göre, 2009-2019 tarihleri arasında 2 dönem Aybastı Belediye Başkanlığı yapan, ancak 31 Mart Mahalli Yerel Seçimleri’nde partisi tarafından tekrar aday gösterilmeyen İzzet Gündoğar’ın da Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hilmi Güler tarafından Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevine getirileceği ileri sürüldü.

Ünye’de ki hayvan barınağında yaşanan olaylardan sonra Belediye Başkanı Hilmi Güler, tarafından görevden alınan Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın’ın yerine İstanbul’dan maliye kökenli Hesap Uzmanı Yeminli Mali Müşavir Bülent Şişman atandı.

'Benim yaptığım işlerin PR'ını yaptı'

Mart ayında CNN Türk'te katıldığı programda açıklamalar yapan Sakallı, "Ben leylekler tarafından getirilip bacadan bırakılmış bir belediye başkan adayı değilim. Ben 10 yıl boyunca 2004-2014 yılları arasında Eskişehir'in büyük ilçesi olan 404 bin nüfuslu Odunpazarı'nda belediye başkanlığı yaptım. Hemşerilerim beni tanıyor. Eskişehir beni tanıyor. Vatandaşlarımızla bu 10 yıl boyunca iyi günde kötü günde birlikte olduk. Yılmaz Büyükerşen'in de belediye başkanlığı yapıp, hani Türkiye genelinde bir algısının olduğu işlerin önemli bir bölümü zaten benim yaptığım işler. Aslında bir anlamda ben iş yaptım. Sayın büyükşehir belediye başkanı da benim yaptığım işlerin PR’ını belki yaptı" demişti

31 Mart yerel seçimlerinde 246 bin 579 oy alarak, 285 bin 687 oy alan CHP'nin adayı Yılmaz Büyükerşen'e karşı kaybetmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız