birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 27.02.2020 16:45

'Ben FETÖ'cüyüm, uçağı patlatacağım' diyen kadın tahliye edildi

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Kıbrıs'a gitmek için kalkış hazırlıklarını yapan uçakta ‘Ben FETÖ’cüyüm ve uçağı patlatacağım’ diye bağıran yolcunun yargılanmasına devam edildi. Nikar Deliormanlı tahliye edildi.

'Ben FETÖ'cüyüm, uçağı patlatacağım' diyen kadın tahliye edildi

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kıbrıs'a gitmek için kalkış hazırlıklarını yapan özel bir havayolu şirketine ait yolcu uçağında, "Ben FETÖ'cüyüm ve uçağı patlatacağım" dediği gerekçesi ile tutuklanan Nikar Deliormanlı tahliye edildi.

İstanbul Anadolu 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanık Nikar Deliormanlı katılmadı. Deliormanlı'yı temsilen Avukat Merve Türkmen Kaplan duruşmaya katıldı.

Avukat Kaplan, müvekkilinin akıl sağlığının tespiti amacıyla Adli Tıp Kurumu'na sevkinin yapıldığını hatırlatarak, daha fazla hak kaybı yaşanmaması için tahliyesine karar verilmesini istedi.

Sanığın tahliyesine karar veren mahkeme, eksiklerin giderilmesi için davayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 18 Aralık 2019 tarihinde Kıbrıs'a gitmek için Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçağa binen Nikar Deliormanlı'nın olay çıkardığı belirtiliyor. İddianamede şüphelinin, "Cebir veya tehdit kullanarak hava ulaşım aracının kaçırılması veya alıkonulması" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.

NE OLMUŞTU?

18 Aralık'ta saat 06.45'te Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kıbrıs'a gitmek için kalkış hazırlıkları yapan yolcu uçağındaki Nikar D. isimli bir yolcu, bağırmaya başlamıştı. Yüzü kapalı olan yolcu, 'Ben FETÖ'cüyüm ve uçağı patlatacağım' diye bağırmıştı. Yolcu uçaktan indirilerek uçakta bomba araması yapılmıştı. Aramaların sonucunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmayınca uçak rötarlı olarak hareket etmiş, Nikar D. ise gözaltına alınmıştı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Nikar D. daha sonra Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız