birgün

9° PARÇALI BULUTLU

'Ben Nazım' müzikali, 20 Eylül'de Harbiye’de perde açıyor

Nazım Hikmet’in hayatını anlatan biyografik müzikal Ben Nazım, 20 Eylül Salı akşamı saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda perde açıyor. Müzikalin ücretsiz davetiyeleri, Radar İstanbul uygulaması üzerinden temin edilebiliyor.

KÜLTÜR SANAT 13.09.2022 10:58
'Ben Nazım' müzikali, 20 Eylül'de Harbiye’de perde açıyor
Abone Ol google-news

Nazım Hikmet’in hayatını anlatan biyografik müzikal "Ben Nazım", dünya prömiyerini 20 Eylül Salı akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirecek. Müzikalde Nazım Hikmet rolünü Engin Hepileri ve Hakan Özgömeç dönüşümlü olarak üstlenecek.

Müzikal, 1970’ten bu yana Nazım Hikmet şiirlerini besteleyen sanatçı Zülfü Livaneli’nin tüm dünyada yorumlanmış şarkılarından oluşuyor. Müzikalde Engin Hepileri ve Hakan Özgömeç'in yanı sıra Vera rolünde İlke Kodal, Piraye rolünde Deniz Alp ve Münevver rolünde Petek Çetintemel yer alacak. Müzik direktörlüğünü ve 40 kişilik Symphonista Orkestrası’nın şefliğini Rengim Gökmen’in üstlendiği müzikalin rejisi ve koreografisi Mehmet Balkan’ın, metinleri Şirin Aktemur’un, müzik düzenlemeleri ise Tolga Taviş’in imzasını taşıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ilk temsilini halka açık olarak gerçekleştirecek iki perdelik "Ben Nazım" müzikalinin ücretsiz davetiyeleri, Radar İstanbul uygulaması üzerinden bugünden itibaren (13 Eylül Salı) itibaren temin edilebilecek.

ben-nazim-muzikali-20-eylul-de-harbiye-de-perde-aciyor-1063281-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun