birgün

4° SİSLİ

ARŞİV 21.08.2006 19:55

"Benim adımı Alevi bir komşumuz koydu"

ULAŞTIRMA Bakanı Yıldırım, "Farklılığımız ze

ULAŞTIRMA Bakanı Yıldırım, "Farklılığımız zenginliğimiz. Bunun en canlı örneği benim, çünkü benim adımı Alevi bir komşumuz koydu" dedi. Bakan Yıldırım, Erzincan'ın İliç ilçesine bağlı Çayyaka köyünde önceki gün düzenlenen 8. Cemevi Anma Festivali'ne katıldı. Yıldırım, festivalde yaptığı konuşmada, ülkeyi bölmek, zayıf düşürmek isteyenlere karşı Çayyaka köyünün iyi bir mesaj verdiğini belirterek, "Bu mesaj nedir? Bir olmak, birlikte olmak, diri olmaktır" diye konuştu. Kimsenin Türkiye Cum-huriyeti'nin birliğini bütünlüğünü bozamayacağını ifade eden Yıldırım, daha sonra festival etkinlikleri kapsamında, semah ve halkoyunu gösterileri yapıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız