birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.07.2020 14:26

Berat Albayrak, Danıştay kararı öncesi Necip Fazıl’ın ‘Ayasofya’ sözlerini paylaştı

Ayasofya’nın ibadete açılıp açılmayacağı konusunda Danıştay’ın kararı beklenirken, Berat Albayrak’tan manidar bir paylaşım geldi.

Berat Albayrak, Danıştay kararı öncesi Necip Fazıl’ın ‘Ayasofya’ sözlerini paylaştı

Danıştay’ın açıklayacağı Ayasofya kararı beklenirken, Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan konuyla ilgili manidar bir paylaşım geldi.

Albayrak, Necip Fazıl Kısakürek’in “Ayasofya Hitabesi” olarak bilinen ve TRT arşivlerinde yer alan 55 yıl önceki görüntülerini paylaştı.

Albayrak tweetinde, “Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in 55 yıl önce dediği gibi: Bekleyin Gençler!!! Ama bugün ama yarın Ayasofya açılacak!" ifadelerine yer verdi.

Söz konusu görüntülerde, Kısakürek’in ağzından şu ifadeler duyuluyor:

“Gençler! Bugün mü, yarın mı, bilemem; fakat Ayasofya açılacak!.. Türkün bu vatanda kalıp kalmayacağından şüphesi olanlar, Ayasofyanın da açılıp açılmayacağından şüphe edebilirler. Ayasofya açılacak Hem de öylesine açılacak ki, kaybedilen bütün manalar, zincire vurulmuş kan revan içinde masumlar gibi, ağlaya ağlaya, üstünü başını yırta yırta onun açılan kapılarından dışarıya vuracak!..”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız