birgün

5° AZ BULUTLU

MEDYA 10.11.2020 00:00

"Berat Albayrak'ın istifasını dün 1780 kanaldan sadece 5 tanesi verdi"

RTÜK Üyesi İlhan taşçı'dan aldığı bilgiyi aktaran gazeteci İsmail Saymaz, Berat Albayrak'ın istifasını dün 1780 kanaldan sadece 5 tanesinin verdiğini söyledi.

"Berat Albayrak'ın istifasını dün 1780 kanaldan sadece 5 tanesi verdi"

Gazeteci İsmail Saymaz, Berat Albayrak'ın istifasını dün 1780 kanaldan sadece 5 tanesinin aktardığını söyledi.

Kübra Par’la Açık ve Net programında Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi İlhan Taşçı'dan aldığı bilgiyi aktaran Saymaz, Berat Albayrak'ın istifa haberini Habertürk, KRT, FOX TV, Halk TV ve Tele 1'in verdiğini ifade etti.

Saymaz, 1775 kanalın ise Albayrak'ın dün yaptığı istifa açıklamasını aktarmadığını söyledi.

CNN Türk ve NTV gibi kanallar dün, Albayrak’ın istifası ve ardından yapılan açıklamalara ilişkin altyazı bile paylaşmamıştı. Kanallar bu gelişmeyi iddia düzeyinde de haberleştirmemişti.

Aynı şekilde A Haber gibi doğrudan hükümet tarafından kontrol edilen medya organları da Berat Albayrak'ın istifasının ardından sessizliğe gömülmüştü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol