birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 09.11.2020 23:44

Berat Albayrak, Instagram hesabını kapattı

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak, kişisel Twitter hesabının ardından istifasını açıklaması yaptığı Instagram hesabını da askıya aldı.

Berat Albayrak, Instagram hesabını kapattı

Hazine ve Maliye Bakanı görevinden istifa eden Berat Albayrak, kişisel Instagram hesabını askıya aldı.

Twitter hesabını kapatan Albayrak, dün istifa açıklamasını Instagram'dan yapmıştı.

berat-albayrak-instagram-hesabini-kapatti-803024-1.

Albayrak açıklamasında istifasını "sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe" ifadesiyle gerekçelendirmişti. "Artık ailesine zaman ayıracağını" belirterek aktif siyasete de ara verdiğini ima eden Albayrak, "at izinin it izine karıştığı çetin bir dönemden" geçildiğini belirttiği, "ülkeye ve ümmete hizmet ettiğini" vurguladığı açıklamasını "Cenabı Allah sonumuzu hayreylesin" diyerek noktalamıştı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının kabul edildiği duyuruldu. Yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir" denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol