birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 17.10.2020 18:26

Berat Albayrak'tan rezerv keşfine 'teolojik' yorum: Rabbim bulduracak olmasa...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Sakarya Sahası'nın Tuna-1 bölgesindeki ek doğalgaz rezervi keşfiyle ilgili olarak "Rabbim bulduracak olmasaydı aratmazdı" açıklamasında bulundu.

Berat Albayrak'tan rezerv keşfine 'teolojik' yorum: Rabbim bulduracak olmasa...

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, doğalgaz rezervlerinin keşfine ilişkin ilginç bir açıklama yaptı.

Açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yapan Albayrak, "Nasiptir, nasip... Rabbim bulduracak olmasaydı aratmazdı. Milli enerji hamlesi adım adım meyvelerini verdikçe ülkemize vurulmaya çalışılan prangalardan nasıl birer birer kurtulduğumuzu tüm dünya hayranlıkla izleyecek" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Zongultak’taki Fatih Sondaj Gemisi’nde yaptığı açıklamada, 85 milyar metreküp daha doğalgaz rezervi bulunduğunu ifade etmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız