birgün

10° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 28.02.2020 16:54

Berat Albayrak, tepki çeken 'büyüme' paylaşımını sildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İdlib'de 33 askerin hayatını kaybettiği saldırının ardından 'Türkiye'nin ekonomik olarak büyümesi' ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisini çeken Albayrak yaptığı paylaşımı kaldırdı

Berat Albayrak, tepki çeken 'büyüme' paylaşımını sildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İdlib'de 33 askerin yaşamını yitirdiği saldırının sabahında, Twitter hesabından 'Türkiye'nin ekonomik büyüme rakamları' ile ilgili paylaşımda bulundu. Albayrak, gelen yoğun tepkiler üzerine paylaşımını sildi.

Albayrak, tepki çeken paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Böyle bir günde ekonomideki rakamları konuşmak, açıklanan verileri paylaşmak çok zor geliyor. 2019 yılı politikalarımızın en önemli gösterge verisi olan büyüme açıklandı. Yüzde 6'lık 4.çeyrek ve yüzde 0.09'luk büyüme rakamları beklentilerimizi aşan performansımızı teyit etti."

berat-albayrak-tepki-ceken-tweeti-ni-sildi-694366-1.

Sosyal medya kullanıcıları, İdlib'de 33 kaybın olduğu bir günde büyüme rakamları ile övünen Bakan Albayrak'a çok yoğun tepki gösterdi. Çok sayıda kullanıcı, paylaşımı yaşamını yitiren askerlere saygısızlık olarak yorumladı. Albayrak da tepkilerden saatler sonra paylaşımını sessiz sedasız kaldırdı.

NE OLMUŞTU?

Dün (27 Şubat) akşam saatlerinde İdlib’de Türkiye askerlerinin hava saldırısı ile vurulduğu iddiaları sosyal medyada dolaşıma girdi. İlk anlarda bağımsız kaynaklarca doğrulanamayan iddiaların ardından gece yarısına doğru açıklama yapan Hatay Valisi, İdlib’in güneyinde Suriye’ye ait jetlerin saldırısı sonucu 9 askerin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Valilik tarafından yapılan ikinci açıklamada 22, üçüncü açıklamada 29, dördüncü ve son açıklamada ise 33 askerin yaşamını yitirdiği bildirildi. Gelişmenin gündeme düşmesi ardından Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı güvenlik zirvesi düzenlenirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin genel merkezinde kurmaylarıyla bir araya geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de genel merkezde kurmaylarıyla birlikte gelişmeleri takip etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Balıkesir programını iptal ederek Ankara’ya döndü. Saray’daki güvenlik zirvesinden Türkiye’nin sınırlarının mülteci göçüne açılması kararı çıktı. İdlib’deki gelişmelerin ortaya çıkması ardından sosyal medya ve internete erişimde engelleme kaynaklı güçlükler yaşanıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız