1989’da öldürülen müzisyen Bergen’in hayatını anlatan ‘Bergen’ filminin set çalışmaları başladı. 3 haftadır sette olan film ekibi, 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele gününe, bir jestle destek verdi.

Bergen filmi ekibinden kadına şiddetle mücadeleye destek

Yönetmenliğini Caner Alper ve Mehmet Binay’ın, yaratıcı yapımcılığını ve yapımcılığını Mine Şengöz’ün yaptığı, senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz’un yazdığı Bergen filmi şiddetle mücadeleye bir jestle destek verdi.

Ekip, Bergen’in bir şarkısı ile "Sen Affetsen Ben Affetmen!" diyerek tek ses olup destek kadına şiddete dikkat çekti ve mücadeleye çağırdı.

Farah Zeynep Abdullah’ın yanı sıra Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran’ın başrolleri paylaşacağı filmde ayrıca Ali Seçkiner Alıcı, Nergis Öztürk, Şebnem Sönmez, Ahmet Kayakesen, Nurcan Eren, Suzan Kardeş ve Arif Pişkin rol alıyor. Filmin müzikleri ise usta sanatçı Mazlum Çimen’e ait.

Bergen, evliliği boyunca şiddete maruz kalmış ve yaşamındaki zorlu mücadeleyi müziğine de yansıtmış bir isimdi. Film, 1989 yılında öldürülen müzisyen Bergen’in hayatını birçok farklı yönüyle ele alıyor.