Genç sanatçı Selma Aman’ın “Mahallem ve İnsanlar” adlı resim sergisi, 1 Ekim’de Berlin BAVUL - Kunst & Kultur Cafe’de olacak.

Berlin Bavul Kafe’de Selma Aman resim sergisi

BirGün BERLİN

Genç sanatçı Selma Aman’ın “Mahallem ve İnsanlar/Mein Kiez und Menschen” adıyla gerçekleştireceği resim sergisi, 1 Ekim’de Bavul’da olacak.

Göçmen kökenli bir ailenin ikinci kızı olarak 1978 yılında Başkent Berlin’de dünyaya gelen ressam Selma Aman tablolarını, sağlık sorunları nedeniyle elleri yerine ağız ve ayaklarını kullanarak yapabiliyor. Genç sanatçı Aman, bu yılın başında Potsdam’da gerçekleştirdiği ilk sergisinden sonra ikinci kişisel sergisini Bavul’da açıyor.

Natürmort, portre ve figür çalışmalarını tuval üzerine yağlı boya tekniğiyle aktaran Aman, “Hoşuma giden her nesneyi yahut bir anı, kendimce yorumlayıp tuvale aktarmayı çok seviyorum. Ancak bu sergimin duvarlarını başkentin Kreuzberg semtinden kareler ve insan portreleri süsleyecek. Bu kez 15 kadar yeni çalışmam sergilenecek. Potsdam’da yaptığım sergiden sonra Berlin merkezinde de bir sergi yapmam gerektiğini hissettim, sanatseverleri sergime davet ediyorum. Sergime katılanları minik minik sürprizler de bekliyor olacak” dedi.

BAVUL - Kunst & Kultur Cafe’de, 1 Ekim tarihinde gerçekleşecek serginin açılışında, sanatçılar Can Güney Aksakallı ve Emre Yılmaz da canlı müzik performansıyla yer alacak. Oyuncu Gizem Akman da açılışta Selma Aman’ın şiirlerini seslendirecek.

Bavul Kafe’deki açılış: 1 Ekim Cumartesi günü, saat 18.00’den itibaren.

Yer: BAVUL - Kunst & Kultur Café, Annenstraße 13, 10179 Berlin

berlin-bavul-kafe-de-selma-aman-resim-sergisi-1066150-1.