birgün

16° AZ BULUTLU

AVRUPA 13.04.2021 20:40

Berlin'de sanatçılardan Boğaziçi direnişine destek

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanan kayyuma karşı başlatılan direnişin 100. gününde  “Gökkuşağı altında buluşuyoruz!” çağrısıyla Berlin'de etkinlik düzenlendi.

Berlin'de sanatçılardan Boğaziçi direnişine destek

Berlin’de Boğaziçi direnişinin başlamasından sonra her hafta düzenlenen dayanışma etkinlikleri sürüyor. Bu hafta Berlin Oranien Platz’da düzenlenen etkinliğe çok sayıda müzisyen katıldı. Oluşturulan sergi çadırında yer alan ve direnişi selamlayan sanatçıların üretimlerinin sergilendiği etkinlik büyük ilgi topladı.

Oranien Platz’daki ırkçılık ve polis şiddeti nedeniyle oluşturulan anıtın bulunduğu alanda yapılan etkinlikte yer alan müzisyenler şarkılarıyla Boğaziçi direnişçilerine selam gönderdiler. ‘‘Berlin Direniş Hatırası 100. Gün‘‘ yazılı panonun önünde fotoğraf çekilmek isteyenler sıra oluşturdu.

Etkinliği düzenleyen Boğaziçi Dayanışması Berlin aktivistlerinden Hüseyin M. ‘‘kayyum rektör Boğaziçi‘nden gidene kadar dayanışma etkinliklerinin her hafta çeşitlenerek sürdürüleceğini‘‘ açıkladı.

Fotoğraflar: Erdal Aykaç

berlin-de-sanatcilardan-bogazici-direnisine-destek-864187-1.berlin-de-sanatcilardan-bogazici-direnisine-destek-864188-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol