birgün

5° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 17.01.2020 19:48

Berlin'deki Libya Konferansı için 6 sayfalık taslak metin hazırlandı

Uluslararası haber ajansı Reuters, Berlin'deki Libya Konferansı'na ilişkin 6 sayfalık bir taslak metin hazırlandığını duyurdu. Ajansın ele geçirdiği taslak metinde ateşkesin izlenebilmesi için teknik komiteler kurulması öngörülüyor.

Berlin'deki Libya Konferansı için 6 sayfalık taslak metin hazırlandı


Almanya'nın başkenti Berlin, pazar günü Libya Konferansı'na ev sahipliği yapacak.

Uluslararası haber ajansı Reuters, 6 sayfalık bir taslak metin hazırlandığını duyurdu. Ajansın ele geçirdiği taslak metinde ateşkesin izlenebilmesi için teknik komiteler kurulması öngörülüyor.

NTV'nin aktardığı habere göre, teknik komitelerce izlenecek ateşkesle başlayan süreçte ''güvenilir, uyumlu, birbirini izleyen ve karşılıklı" adımlar atılması çağrısı yapılıyor.

Taslak metin; herhangi bir tarih belirtmeden, ertelenen seçimlerin yapılmasını ve ulusal bir hükümet kurulmasını da içeriyor. Bu sonuçların uygulanması için Birleşmiş Milletler Libya Özel Temsilcisi’ne tam destek verildiği de belirtiliyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız