birgün

5° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 26.01.2021 10:35

Bernie Sanders'ın viral olan eldivenlerini ören kadın öğretmen: Üzgünüm, elimde başka kalmadı

Bernie Sanders'ın viral olan eldivenlerini ören kadın öğretmen: Üzgünüm, elimde başka kalmadı

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

Bernie Sanders'ın ABD başkanlık yemin töreninde giydiği eldivenler çok popüler olmuştu. Yeni dönemde Senato Bütçe Komitesi Başkanı olan Sanders'ın giydiği eldivenleri ören kadın öğretmen, törenden sonra talep patlaması yaşadığını ancak ellerinde satılık eldiven kalmadığını belirtti.

CNN'in haberine göre, Vermont'ta bir okulda öğretmen olarak görev yapan Jen Ellis twitter adresinde, "Bernie'nin eldivenlerine gösterilen ilgi için çok sağolun! Bernie'nin açılış töreninde onları giymesinden çok gurur duydum. (Ancak) Üzgünüm ki elimizde satılık eldiven kalmadı. ETSY'de bunlardan yapan pek çok harika el işi üreticisi var" diye açıklama yaptı.

2. sınıfları okutan ögretmen Ellis birkaç yıl önce seçim kampanyası sırasında Vermont senatörü Sanders'a el örgüsü eldivenleri verdiğini, ancak açılış töreni gibi yüksek profilli bir etkinlikte bunları giymesini beklemediğini sözlerine ekledi.

Popüler bir aksesuara dönüşen eldivenler, ev yapımı ve elişi ürünler satılan bir site olan ETSY'de "Bernie eldivenleri" olarak satılıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol