birgün

14° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 08.07.2015 15:29

Beş Kardeş ve A Capella Boğaziçi buluştu: #BenAşıkOldum

Beş Kardeş ve A Capella Boğaziçi buluştu: #BenAşıkOldum

Yönetmen Onur Ünlü’nün Kanal D’de yayınlanan ve içinde hırsızlarla ilgili geçen “Allah bu hırsızların orucunu mu kabul edecek” ifadeleri sansürlenen dizisi Beş Kardeş, dün yayınlanan 9. bölümüyle sosyal medyada 'en çok konuşulanlar' arasında yerini aldı.

Beş Kardeş'in şarkı yarışmasına katılmak için atıldığı macerayı konu alan bölüm, araştırma şirketi "Somera"nın sosyal medya reyting listesinde birinci sıraya oturdu. Salı gecesi; "Haydi Söyle" adlı şarkı yarışmasına Orhan'ın (Osman Sonant) bestesi "Ben Aşık Oldum" la katılan Başeğmez Kardeşler ekran başındakileri kahkahaya boğdu. Beş Kardeş, paylaşım sitesi Twitter'da gece boyunca #Ben Aşık Oldum etiketiyle TT listesinin ilk sıralarında yer aldı.

Nihal Yalçın ve Serkan Keskin'in A Capella Boğaziçi ile birlikte seslendirdiği "Ben Aşık Oldum" yorumu büyük beğeni topladı.

***

NE OLMUŞTU?
Yönetmen Onur Ünlü’nün Kanal D’de yayınlanan dizisi Beş Kardeş’in geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir bölümünde “Allah bu hırsızların orucunu mu kabul edecek” ifadelerinin, kanalın internet sitesi tarafından ‘sessize alınarak’ sansürlenmesinin ardından bu kez de dizinin 13 bölümlük anlaşmasının uzatılmamasına karar verildiği belirtilmişti.

Beş Kardeş bitiriliyor!

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız