birgün

14° AÇIK

Beşiktaş Başkanı Çebi'den Guilherme transferi açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Yeni Malatyaspor'da forma giyen Brezilyalı futbolcu Guilherme'nin transferi hakkında çıkan söylentilere ilişkin, "Bahsi geçen futbolcu ile ilgili bizim bir görüşmemiz olmamıştır" dedi

SPOR 15.01.2020 16:25
Beşiktaş Başkanı Çebi'den Guilherme transferi açıklaması
Abone Ol google-news

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Park'ta TAB Gıda ile imzalanan sponsorluk anlaşması sonrası basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

"Federasyon tarafından konulan sınırlamalar, tüm futbol takımlarını ilgilendiren uygulamalardır" diyen Çebi, "Bunun sonucunda transfer yapabilecek noktaya gelemiyoruz. Kendileri taviz vermeyeceklerini, Türk futbolunun düzelmesi adına taviz istenmemesini söylediler. Ancak biz de ısrarla içerisinde bulunan ve hakkımız olan durumun değiştirilmesini istiyoruz. Yüzde 30'u 40'a çıkarmak federasyonun yetkisindedir, buna saygı duyuyorum. Ülkemizde faizlerin indiğini görüyoruz. Bunun bize yansıtılması konusunda ısrar ediyoruz. Beşiktaş'ın puan anlamında ceza alması riskine girmek istemiyoruz. Beşiktaş'a zarar verecek bir riski almayacağım" ifadelerini kullandı.

Transfer problemini farklı yollarla çözmenin gündemlerinde olup olmadığına yönelik soruya Çebi, "Hile ve hurda düşünmüyoruz. Biz Beşiktaş'ız. Koca camiayı temsil ediyoruz. Hile hurda ile yola devam etmeyi düşünmüyorum. Acı bizimse, beraber paylaşacağız" yanıtını verdi.

"BÜYÜK SUÇLAMALARLA ZAN ALTINDA KALIRLAR"

Limitleri aşan kulüplere TFF'nin yaptırım uygulamaması durumunda, tepkilerinin ne olacağı ile ilgili soruyu Çebi, "Bu büyük suç ve günah olur. Hiçbir federasyon yöneticisinin bu kafada olduğunu düşünmek istemiyorum. Herkese farklı bir uygulama yapılacaksa, geriye dönük büyük suçlamalarla zan altında kalırlar" şeklinde cevapladı.

GUİLHERME TRANSFERİ

BtcTurk Yeni Malatyaspor'da forma giyen Brezilyalı futbolcu Guilherme'nin transferi hakkında çıkan söylentilere cevap veren Çebi, "Bahsi geçen futbolcu ile ilgili bizim bir görüşmemiz olmamıştır. Menajerler bu dönemde aktif olabiliyor. Bu futbolcunun gelebileceği yönünde teklif yapıldı. Şartlarının sorulmasının ardından pozitif bir cevap verilmemesine rağmen, hala gündemde tutuyorlar. TFF'de hakkımız olan konuyla ilgili gereken çalışmaları yaptık. Bu gerçekleşmeden transfer yapmak yanlış olur" diye konuştu.

besiktas-baskani-cebi-den-guilherme-transferi-aciklamasi-675565-1.

Yeni Malatyaspor'da forma giyen Brezilyalı futbolcu Guilherme

"SÖZLEŞMELERDE İNDİRİM TALEBİNDE BULUNMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ"

Ahmet Nur Çebi, futbolcu sözleşmelerinde indirim talebinde bulunmayı düşünmediklerini dile getirdi.

Sözleşmelerin, yapılacak herhangi değişiklikte yeni vergi kanuna tabi olacağına dikkati çeken Çebi, "En ufak indirimde dahi yeni yasaya göre yüzde 40'lık dilime girileceği için, yüzde 15'lik hakkımızın zayi olmaması adına dikkat etmeliyiz. Şu anda öyle bir talebimiz yok. 'Gitmek istiyoruz' diyen futbolcu da 'Transfer etmek istiyoruz' diyen kulüp de yok. Devam eden sözleşmeler var. Oturup konuşacağımız futbolcularımız var. Bütçeyi artık siz yapmıyorsunuz, devlet, TFF yapıyor. Olmayan para bütçeye konulmaz. Artık dikkatli olmamız gereken bir süreçteyiz. Sportif başarı ve ekonomik olarak yürüyen bir kulüp olmayı hedefliyoruz." açıklamasını yaptı.

AJDİN HASİC AÇIKLAMASI

Fikret Orman'ın başkanlığı döneminde sözleşme imzalanan genç oyuncu Ajdin Hasic'in durumuna değinen Çebi, "Bütçede böyle bir yer yok. Bu sözleşmenin yapılmaması daha hayırlı olurdu ama yapılmış. Haklarımız olduğunu düşündüğümüz şeyleri ifade ederek çözüm arıyoruz. Ne kaybetmek ne teslim olmak istiyoruz. 100 bin avro maaş alan bir futbolcu için 2 milyon avro imza parasının anlamlı gelmediğini ifade ettik. Bunu çözmeye çalışıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

besiktas-baskani-cebi-den-guilherme-transferi-aciklamasi-675566-1.

"YAZIMIZI TEKRAR YAZDIK"

Fenerbahçe ile oynanan derbi maç sonrası TFF'ye yapılan Video Yardımcı Hakem (VAR) kayıtlarının açıklanması başvurusuyla ilgili de konuşan Çebi, şu ifadeleri kullandı:

"Futboldaki uyuşmazlıklarda gidilecek yer Tahkim Kuruludur. Bu kurul, 'Talebinizi yönetim kuruluna yapacaksınız. Oradan sonuç alınca bana geleceksiniz.' diyor. 'Tahkimde önümüzü açın, kurul sizden gelecek kararı şart koşuyor.' dedik. Yazımızı tekrar yazdık. 'Gündeme alınmasını, menfi ya da müsbet yazıyla bildirilmesini talep ediyoruz.' dedik. Kurum olarak görevimizi dört dörtlük yaptık. Menfi karar verirlerse, Tahkime Kuruluna gidebilmek için önümüzün açılmasını talep ediyoruz. Adaletin tecelli edeceği yerde bu konunun görüşülmesini istiyoruz." şeklinde konuştu.

Çebi, iç transferin henüz gündemlerinde olmadığını kaydederken, şampiyonluğa inandıklarını ve bu konuda çok umutlu olduklarını da sözlerine ekledi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol