birgün

21° AÇIK

Beşiktaş Başkanı Çebi'den transfer çalışmaları hakkında açıklama

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi. Weghorst ile ekonomik olarak el sıkıştıklarını belirten Çebi, "Sadece ailevi süreci ve kendisinin de tahmin ediyorum beklediği teklifler var" dedi. "Sörloth, Beşiktaş'ın istediği bir forvet" diyen Çebi, "Muleka ve Muleka gibiler gündemimizde var. Ancak tek alternatif değil. Beğendiğimiz bir oyuncu" ifadelerini kullandı. Rıdvan Yılmaz'ın transferinin gerçekleşmek üzere olduğunu kaydeden Çebi, Ersin Destanoğlu'na teklif geldiğini söyledi.

SPOR 20.06.2022 12:43
Beşiktaş Başkanı Çebi'den transfer çalışmaları hakkında açıklama
Abone Ol google-news

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yabancı oyuncu kuralının açıklanmasının ardından Atiba ile sözleşme imzalamak için ellerinin güçlendiğini kaydeden Çebi, Rıdvan Yılmaz'ın transferinin gerçekleşmek üzere olduğunu kaydetti. Weghorst'tan şu ana kadar olumlu bir cevap alamadıklarını kaydeden Çebi, Sörloth ve Muleka'nın gündemlerinde olduğunu aktardı.

Beşiktaş ile elektronik para ve ödeme hizmetleri şirketi Papara arasında 3 yıllığına konç sponsorluğu anlaşması imzalandı. Vodafone Park'taki törene başkan Ahmet Nur Çebi, Genel Sekreter, Sponsorluk ve Pazarlama, İnsan Kaynakları ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehtap Mutluşan Ferah ve Papara CEO'su Emre Kenci katıldı.

ATİBA İLE YENİ SÖZLEŞME

Yabancı oyuncu kuralının açıklanmasının ardından Atiba ile sözleşme imzalamak için ellerinin güçlendiğini söyleyen Çebi, "Atiba bizim sevdiğimiz, uzun yıllar Beşiktaş'a hizmet eden bir isim. TFF, cumartesi günü aldığı kararlarla özellikle limit konusunda takımların önünü açmıştır. Aynı şekilde 8+3 kuralı, 14 yabancı oyuncu olabilmesi bizim Atiba ile sözleşme yapabilmek için elimizi güçlendirmiştir. Kural olarak konu aşıldı ama ekonomik olarak da aşmamız gereken bir sürece başlayacağız Atiba ile. Benim için Beşiktaş'ın ekonomisi de çok önemli. Atiba'nın da bu ekonomiye katkı verecek, ailenin bir parçası olduğunu biliyorum. Umarım bu süreci de onunla istediğimiz şekilde, onun da kabullenebileceği bir süreçle geçirirsek Atiba bizimle 1 yıl daha devam edecektir. Kendisinin özellikle Dünya Kupası'nda oynamak istediğini biliyoruz. Bir Beşiktaşlı oyuncunun Dünya Kupası'nda oynaması Beşiktaş'ın marka değeri açısından önem ifade etmektedir. Ama işin ekonomisini göz ardı etmeyeceğimi iletmiş olayım" ifadelerini kullandı.

GEDSON VE SAİSS TRANSFERLERİ

Gedson Fernandes ve Saiss'in doğru transferler olduğuna dikkat çeken Ahmet Nur Çebi, "Biten transferler var. Saiss... Önemli bir transfer olduğunu hem Türkiye hem de dünya kamuoyu kabul ediyor. Gedson'un genç olması ve gelecek vaat etmesi bizi ümitlendiriyor. Doğru bir transfer yaptığımızı düşünüyoruz. Saiss; kaptanlığı, aile babalığı, futbol adamlığı doğru bir transfer olduğunu gösteriyor" dedi.

WEGHORST'TA SON DURUM

Hollandalı golcü Weghorst'tan şu ana kadar olumlu bir cevap alamadıklarını söyleyen Çebi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Birkaç transfer daha yapmaya çalışacağız. Bunların en önemlisi forvet. Weghorst'tan olumlu bir cevap alamadık. Ekonomik olarak el sıkıştığımızı söyleyebilirim. Sadece ailevi süreci ve kendisinin de tahmin ediyorum beklediği teklifler var. Ama kendisine Ceyhun Kazancı vasıtasıyla, Beşiktaş'ın serbest olduğunu, bizim de başka futbolcularla ilgilendiğimizi, elimizde birçok alternatifimiz olduğunu ilettik. Bu süreç içinde bize döndüğünde başka bir isimle sözleşme yapmamışsak kendisiyle yola devam edebiliriz. Bugünden itibaren arayışlarımızı başlattık."

"TEK ALTERNATİF SÖRLOTH DEĞİL"

Transfer listesinde birçok alternatifin bulunduğunu belirten Ahmet Nur Çebi, şöyle konuştu:

"Tek alternatif Sörloth değil. Böyle bir algı yaratılıyor taraftar ve medyada. Sonra bunların hepsi çok kıymetli olduğunu düşünüyorlar. Kıymetliler ama biz alternatifsiz değiliz. Sörloth, Beşiktaş'ın istediği bir forvet. Weghorst gibi istediğimiz bir isim. Ancak alternatiflerimiz çok fazla. İyileri var. Dolayısıyla olursa en iyisi olsun diye uğraşıyoruz. Ekonomiyi göz ardı etmeyeceğimi buradan vurgulamak zorundayım. Evet iyilerini istiyoruz. Ekonomik olarak iyi şartlarda bir transfer yaptıysanız, yaptığınız transfer iyi demektir. İkisi beraber olmalı. Bizim birinci önceliğimiz bu. Paraları basarak, uçuk kaçık fiyatlarla yapılan transferler, kişiler ne kadar iyi olsa da yönetim açısından benim için başarılı bir transfer sayılmaz. Muleka ve Muleka gibiler gündemimizde var. Ancak tek alternatif değil. Beğendiğimiz bir oyuncu. Scout ekibimiz, teknik direktörümüz, Ceyhun Kazancı... Hepsinin elinde çok değerli oyuncular var. Onların şartları ve bizim ekonomimizin birleştiği yerde transfer yapacağız."

"ERSİN'E TALEPLER VAR, RIDVAN'IN TRANSFERİ BİTMEK ÜZERE"

Rıdvan Yılmaz'ın transferinin gerçekleşmek üzere olduğunu ayrıca kaleci Ersin Destanoğlu'na da teklif geldiğini belirten Çebi, "Ersin ve Rıdvan bizim altyapıdan gelen bizim kıymetlerimiz. Ersin'e de talep var. Özellikle Rıdvan'ın transferi bitmek üzere. Rıdvan ile ilgili ufak tefek noktalar kaldı. Rıdvan transferini malum muhalefetimiz, ne yaparsak yapalım hiçbir şekilde doğru yapmadığımız yönünde bir süreç yaşatıyorlar. Aldığımız rakamlar 4 milyon avroya yakınsa da diğer 2.5 milyon avroluk kısmın gerçekleşme olasılığı yüzde 90'ın üzerindedir. Yüzde 20 de transferinden pay aldığımızı hesapladığımız için 6.5'un da üzerinde olacağını düşünüyorum. Ama kendileriyle ödeme maddelerinde bir iki noktamız kaldı. Sanıyorum bu hafta içinde biter. Bu gençlerin yurt dışına gidişlerini teşvik etmeliyiz. Hem kulübün ekonomisi hem de altyapıdan yeni gelecek olanlara yol açmalıyız. Bu düşünce ile devirdaimi tercih eden yönetim ve kulüp başkanıyım" diye konuştu.

"TRANSFER LİSTEMİZDE 20, 25 FUTBOLCU VAR"

Abdülkerim Bardakçı, Kazımcan Karataş gibi futbolcuların listelerinde olduğunu ancak bunların alternatiflerinin de bulunduğunu dile getiren Çebi, sözlerini şöyle noktaladı:

"Transfer, altına imza atıldığı anda açıklanması kulüplerin selameti için çok önemli. Biz bu tür görüşmelerde sizleri çok fazla aydınlatmamaya çalışıyoruz. Sizler de haklı olarak tam tersini yapmaya çalışıyorsunuz. Sizin menfaatiniz onu, bizimki de bunları suskunlukla icra etmeyi gerektiriyor. Dolayısıyla ortaya atılan her ismin niyetimiz varsa da kulüpleri ve menajerleri tarafından sıkıntı çıkartıyorlar. Taraftarımıza seslenmek istiyorum. En tabii hakları bilmek ancak isimler ortada dolaştığı zaman en güzel transferlerin zorlaştığını, Beşiktaş'ın bundan zarar gördüğünü açık bir şekilde ifade etmek istiyorum. Az önce söylenen bütün isimlerle ilgili çalışmalar devam ediyor. Bir tek Larin ile ilişkimiz söz konusu değil. Yarın olabilir mi, olabilir. Şu anda görüşmüyoruz. Abdülkerim Bardakçı listemizde. O olmazsa başkası olabilir. Kazımcan kardeşimiz gündemimizde. 20, 25 tane daha listede isim var. Transferlerin en güzeli, imza atıldığı gün KAP'a yapılan açıklama oluyor. Öteki türlü hem kulüp hem taraftar zarar görüyor. Futbolcular hayallere kapılıyor, menajerlerin deposuna benzin dolduruyoruz. Başka bir işe yaramıyor."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol