birgün

13° AÇIK

SPOR 16.10.2020 15:12

Beşiktaş Başkanı Çebi: Transferleri tarifeli uçakla yaptık, her kuruşa sahip çıktık

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, yeni dönemde yaptıkları transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Çebi, "8 milyon euro tasarrufta bulunduk. Çoğu transferimizi tarifeli uçakla yaparak, Beşiktaş'ın her kuruşuna sahip çıktık" dedi.

Beşiktaş Başkanı Çebi: Transferleri tarifeli uçakla yaptık, her kuruşa sahip çıktık

Vodafone Park'ta kameralar karşısına geçen Beşiktaş Başkanı Çebi, yeni dönemde yaptıkları transferler harcamalarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Söz konusu transferlerin beklentileri karşılayacaklarından şüphesi olmadığını ifade eden Çebi, "Şampiyonluğu kovalayacağız, başarılı bir sezon geçireceğiz" ifadesini kullandı.

"Beşiktaş için transfer yapamadığımızı söylediler” diyen Beşiktaş Başkanı, “Tüm transferlerimizle karşınızdayız. Transfer yapamadığımız iddialarının doğru olmadığını bu şekilde gösterme ihtiyacı duyduk. Şampiyonluğu kovalayacağız, bu yarışta biz de varız” dedi.

‘HİÇBİR FUTBOLCUYA BONSERVİS ÖDEMEDİK’

Gidenlerin yerini daha iyi oyuncularla doldurduklarını söyleyen Ahmet Nur Çebi sözlerinden satır başları şöyle:

“Çoğu transferimizi tarifeli uçakla yaparak, Beşiktaş'ın her kuruşuna sahip çıktık."

"Geçmiş yönetimlerden hesap sormak için gelmedik. Sadece yanlışların tespit edilmesi istendi. Fikret Orman'ın ihracı gibi konular mağdur yaratmak için senaryo. Gündemde böyle bir şey yok."

"Hiçbir futbolcuya bonservis ödemedik. Sadece 200-300 bin euro kadar kiralama ücreti verdik. Kendimizi başarılı görüyoruz ve takımımızın iyi olduğunu düşünüyoruz. Transferleri ortak kararla yaptık."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol