birgün

26° AÇIK

GÜNCEL 24.05.2020 17:32

Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat, komşuları ile bir araya geldi

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Ramazan Bayramı dolayısıyla üçüncü kez sokağa çıkma izni verilen 65 yaş üstü komşularıyla bir araya geldi

Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat, komşuları ile bir araya geldi

İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Ramazan Bayramı dolayısıyla 14.00 ve 20.00 saatleri arasında üçüncü kez sokağa çıkma izni verilen 65 yaş üstü komşularıyla bir araya geldi. Etiler Sanatçılar Parkı’nda ileri yaştaki vatandaşlarını ağırlayan Başkan Akpolat, komşularına çikolata dağıtarak konuklarının Ramazan Bayramlarını kutladı.

PARKIN GİRİŞİNDE KARŞILADI

Covid-19 salgını nedeniyle Türkiye genelinde Ramazan Bayramı süresince dört gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Normalleşme adımları kapsamında yaklaşık iki aydır evlerinde kalan 65 yaş üstü vatandaşlara bayramın birinci gününde 14.00 ve 20.00 saatleri arasında yanlarında bir refakatçi olması şartıyla sokağa çıkma izni verildi.

Beşiktaş Belediyesi de bayramda dışarı çıkmalarına izin verilen ileri yaştaki vatandaşları için parklarını hazırlayarak hizmete açtı.

Verilen izin kapsamında Etiler Sanatçılar Parkı’nda güzel havayı değerlendiren vatandaşları parkın girişinde Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat karşıladı. Tüm vatandaşlarla tek tek ilgilenen Başkan Akpolat, ileri yaştaki komşularına çikolata ikram ederek hijyen kiti dağıttı.

besiktas-belediye-baskani-akpolat-komsulari-ile-bir-araya-geldi-735625-1.
Bu sene Ramazan Bayramı’nın koronavirüs salgını nedeniyle evlerde kutlandığını dile getiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ‘’Bu bayramda komşularımız evde kaldı. Biz de elimizden geldiğince 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Şimdi de parkımızda büyüklerimizin yanında olacağız ve onların bayramını kutlayacağız" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız